За чотири тижні карантину просадка з обороту в ресторанів fine dining-сегменту склала в середньому 61%, у барів - 58% порівняно з чотирма тижнями до карантину. Бургерні та кафе втратили близько 50% від обороту.
Кав'ярні, яким зараз дозволено працювати на винос, у середньому втрачають 27% від докарантинних продажів. Найменше просіли заклади, які і до карантину працювали тільки на доставку, — всього на 13%.
Про це свідчать результати дослідження компанії з автоматизації ресторанів Poster, опубліковане в Telegram-каналі "Реве та стогне ресторатор" дослідження базується на неперсоналізованих даних про продажі 4000 закладів громадського харчування України.
За даними дослідження, зараз в Україні не працюють 66% закладів громадського харчування: вони повністю або тимчасово зупинили свою діяльність у зв'язку з карантинними заходами. У решти закладів, що на плаву, виручка до карантину в середньому була на 50% вища, ніж у тих, що закрилися. Тобто ті ресторатори, які більше заробляли, змогли екстрено мобілізувати всі ресурси та продовжити роботу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Почали виплачувати карантинну тисячу: під банками черги
Уже на другому тижні карантину 23-29 березня обороти закладів громадського харчування впали до 22% від докарантинних значень. Незначне зростання відзначалося на тижні 6-12 квітня - до 25%. Такі цифри тримаються й досі.
Зростання відкриття закладів може бути пов'язане з тим, що, втомившись від невизначеності, частина закладів потихеньку адаптується до нової реальності і поновлює роботу на доставку або на винос.
Збільшення інфляції з 5,5% до 11,5%, як прогнозує уряд, призведе до зменшення купівельної спроможності українців. Про це розповів економіст Андрій Новак. Найбільше від карантину постраждають туризм, заклади громадського харчування та транспортна система.
Коментарі