Під час локдауну в квітні 2021 року кількість вакансій на 28% перевищила показники березневого локдауна торік. В топі індустрій з найбільшою кількістю пропозицій роботи в обидва періоди були: гуртова та роздрібна торгівля, виробництво, транспорт, логістика, будівництво, архітектура, IT-сектор.
Торік роботодавці найчастіше шукали менеджерів із продажу, кур'єрів, охоронців, продавців-консультантів (переважно на ринки) і торгових представників. Попит роботодавців на таких фахівців спостерігається і в 2021-му. Але пріоритет змінився — зараз у першу чергу, потребують продавців-консультантів. Також вантажників, менеджерів із продажу, охоронців та водіїв таксі, йдеться в дослідженні Jooble.
Попит на роботу цьогоріч зріс на 3%, порівняно з торішнім локдауном. У березні 2020-го українці активно відгукувалися на пропозиції роботи кур'єром, оператором кол-центру (віддалено), водієм таксі, копірайтером і продавцем-касиром. У квітні 2021 року серед вакансій, які найбільше цікавили пошукачів роботи: промоутер, кур'єр, консультант-менеджер, адміністратор-менеджер в інтернет-магазини, оператор-консультант.
Із введенням карантинних обмежень більшої популярності набрала віддалена робота. Так, в березні-квітні 2021 року кількість пропозицій віддаленої роботи зросла на 37%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Найчастіше роботодавці шукають на бухгалтерів, копірайтерів, операторів кол-центрів, менеджерів з продажу, операторів ПК. Серед найбільш популярних фахівців для віддаленої роботи минулого року були веб-дизайнер, менеджер онлайн-магазину, перекладач з англійської мови, оператор кол-центру і бухгалтер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати роботу в компанії, де немає вакансій
Також зріс попит на вакансії з частковою зайнятістю — це стосується різних підробітків, вакансій на неповний день або пів ставки. Попит і пропозиція у 2021 році перевищують показники 2020 року на 31% і 23% відповідно.
До кінця року середня зарплата може досягнути 14,5 тис. грн. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Коментарі