Майже 85% бізнесу в Україні обмежили або припинили роботу через повномасштабне вторгнення Росії.
Серед них 1% підприємців не планують відновлювати роботу, пишуть у результатах опитування Gradus Research, проведеного на замовлення Київської школи економіки.
"Війна внесла суттєві зміни в роботу українського бізнесу: у режим часткової роботи або взагалі до припинення функціонування вдалося до 85% бізнесу, серед яких 1% припинили діяльність і не планують відновлення, а 35% тимчасово зупинили діяльність, чекаючи на кращі часи", - ідеться в повідомленні.
Щоб урятувати свою справу, 21% підприємств планують провести галузеву трансформацію, ще 16% - уже пішли на такий крок.
29% опитаних головною причиною зупинення роботи називають логістику, 50% - брак замовлень, 21% - брак сировини, 20% респондентів скаржаться на несплату виконаних замовлень, 17% - на брак працівників, у 14% респондентів пошкоджені чи зруйновані виробничі потужності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві спростили життя бізнесу
Хочуть, щоб уряд запровадив податкові канікули 37% опитаних, 17% просять допомоги з організацією логістики. Ще 16% очікують доступу до здешевленого фінансування та допомоги в просуванні продукції.
Майже 39% підприємців припинили виплачувати заробітну плату та проводити закупівлі, а 29% - зупинили відрахування постачальникам. Тільки 3-5% збільшили ці витрати, до 19% респондентів продовжать це робити на довоєнному рівні.
Опитування проводили методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку 22 березня 2022 року. Участь у дослідженні взяли 355 бізнесменів.
Уряд запровадив нову систему оподаткування - 2% від обігу. Можливістю скористалися вже понад 120 тис. підприємців.
Кабінет міністрів розробив дев'ять основних напрямів того, як країна житиме в умовах повномасштабної війни.
Коментарі