четвер, 18 березня 2021 21:11

5 фраз у описі вакансії, що свідчать про шахрайство

5 фраз у описі вакансії, що свідчать про шахрайство
Шахраї часто пропонують оплатити навчання. Фото: unsplash

Якщо роботодавець не надає про себе достатньо інформації або каже про неважливий досвід і легку роботу, найбільш імовірно, це шахрай.

Добірку підозрілих фраз у описах вакансій підготували у robota.ua.

"Досвід неважливий"

"Якщо роботодавцю неважливо, чи маєте ви відповідний досвід і це поєднується з неймовірними умовами роботи та невиправдано високою зарплатою – з ймовірністю у 90% перед вами оголошення про роботу від шахрая", - повідомляють аналітики.

Вони додають, що такі вакансії характеризуються низьким критерієм входу – тут потрібні кандидати з будь-яким бекграундом та побажаннями. Скоріше за все, вже за першої розмови з рекрутером такі працедавці скажуть, що ви підходите на цю роботу.

"Легка робота", "Вільний графік"

"Набір стандартних фраз та відсутність описаних обов'язків можуть бути ознакою того, що від кандидата приховують справжню суть роботи. Найчастіше такі методи використовують "роботодавці", які пропонують незаконну діяльність: сфера інтим-послуг, казино, продаж незаконних товарів", - пояснюють експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому за роботу готові платити понад 100 тис. грн

"Система премій та штрафів"

Коли у вакансії немає чіткої інформації про систему винагороди і під час розмови з рекрутером розуміння не з'являється – ймовірно, перед вами недобросовісний роботодавець.

"У таких компаніях зарплата часто нестабільна, вас можуть штрафувати за найменші промахи, а премії, обіцяні під час співбесіди, видавати лише у свята. Чесний роботодавець завжди пояснює систему нарахування заробітної плати: говорить про додаткові винагороди, 100% ставку та КРІ", - переконані аналітики.

"Оплата за попереднє навчання"

Коли пропонують оплатити навчання, яке дуже потрібне для виконання робочих завдань, – перед вами шахраї. Якщо роботодавцю не вистачає вмінь кандидата – він або не бере на роботу, або навчає самостійно.

Немає інформації про роботодавця

Ще одним варіантом брехні від такого "роботодавця" може бути наявність інформації про компанію і про сферу діяльності в оголошенні, але під час пошуку в Google виявиться, що такого підприємства просто не існує.

Українські заробітчани не планують повертатися працювати в Україну. Попри карантин, 93% громадян планують і надалі працювати за кордоном, а кожен 3-й шукає пропозиції на довший термін, ніж один сезон.

Зараз ви читаєте новину «5 фраз у описі вакансії, що свідчать про шахрайство». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути