План запровадження корпоративного податку на глобальні й багатонаціональні компанії, що працюють у всьому світі, в першу чергу завдяки інтернетові, на рівні мінімум у 15 відсотків схвалили посадовці вже 130 країн.
Ця домовленість, яка має на меті не дати змоги глобальним компаніям платити низькі податки, зареєструвавши свою юридичну адресу в юрисдикції з низьким корпоративним оподаткуванням, може принести близько 150 мільярдів доларів податкових зборів на рік, повідомили в Організації економічної співпраці і розвитку.
Домовленість, яка передбачає також оподаткування таких компаній на рівні окремих країн і в тих юрисдикціях, де вони ведуть свій бізнес онлайн, хоча й не мають фізичної присутності, як очікується, почне діяти не раніше ніж 2023 року.
Угоду підтримали, зокрема, всі країни з "Групи двадцяти", серед них США, Велика Британія, Франція чи Китай, – але також і країни з відомою репутацією "податкових раїв", як-то Бермудські чи Кайманові острови.
Натомість її не підтримали дві європейські країни з низькими корпоративними податками – Ірландія й Угорщина.
Тепер уряди, які підтримали план, як очікують, мають у своїх країнах провести ухвалення законів про запровадження такого мінімального податку. Також між ними далі триває узгодження низки деталей плану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на житло в Україні підскочать удвічі
З липня 2021 року в Україні почнуть діяти чимало змін в законодавстві. Стосуватимуться різних сфер життя. Наприклад, запрацює ринок землі, перерахують пенсії, запровадять новий податок, фільми транслюватимуть лише українською, обмежать в'їзд в Україну.
Коментарі