Українці, яких 27 грудня звільнили з полону бойовиків, досі не отримали обіцяні матеріальні компенсації від країни.
Деякі екс-полонені не змогли навіть відновити свої документи, повідомляє BBC.
"Щоб зробити паспорт, потрібна довідка переселенця. А щоб зробити довідку переселенця - потрібен паспорт", - розповів 25-річний Олексій Канарський з Шахтарська Донецької області, який провів у полоні три роки.
Зазначається, що його документи залишилися на окупованій території. Відновити їх не вдалося, у хлопця є тільки номер ідентифікаційного коду. Після обміну Олексію видали довідку СБУ про полон. Але цей документ не підтверджує особу.
"Ми знайшли повне розуміння в Державній міграційній службі і почали працювати в цьому напрямку, людям видадуть українські паспорти загального зразка", - запевнив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.
Крім того, зазначається, що у колишніх полонених немає грошей, щоб сплатити держмито. Хоча відразу після обміну в Міністерстві соціальної політики обіцяли виплатити звільненим одноразову компенсацію - близько 100 тис. грн. Колишні заручники говорять, що коштів не отримували і не знають, чи відбудеться це взагалі.
"З боку держустанов ми не зможемо вирішити ці проблеми в найкоротші терміни, оскільки існують певні бюрократичні проблеми, які не дозволяють це зробити швидко", - заявив Тука.
За його словами, в бюджеті виписали спеціальну програму допомоги всім звільненим з полону, в 2018 році на неї передбачено 96 млн грн.
У свою чергу, в офісі уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО сказали, що звільнені бранці можуть звернутися в органи соцзахисту з проханням про допомогу. Але заяву на такі виплати можна оформити тільки при наявності паспорта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна припинила постачання води на окуповані території ЛДНР: повідомили причини
Деякі колишні полонені вирішили повернутися на Донбас, частина залишилася в Києві.
"Ті 28 чоловік, які жили на неконтрольованих територіях і отримають довідки вимушених переселенців, на загальних підставах мають право отримати житло", - розповів Тука.
Звільнений заручник бойовиків Володимир Фомічов розповів, що на окупованому Донбасі є жителі, що налаштовані проти України, але незадоволених бойовиками ще більше.
Коментарі