Бізнес і середній клас, який змушений був виїхати 2014-го з Донбасу, зараз ходять по Києву і лікті собі кусають, що не стали одразу на захист свого. Зараз було би все інакше.
Люди на Донбасі розуміють, у яку халепу себе заштовхали. Таку думку в інтерв'ю Укрніформу висловив Петро Антип, художник, скульптор із Горлівки.
"Головне завдання кандидата у президенти – сформувати еліти в регіонах, у Києві. Варто пам'ятати історичний факт: ніколи люди з бізнесу ще не створили ні одної успішної держави. Державу роблять військові плюс культура. Людей із бізнесу у владу пускати не можна, неважливо – помаранчевий він чи "регіонал". Зараз у нас є пан Порошенко. Коли він призначає Жебрівського губернатором – все добре, хлопець у вишиванці, розмовляє українською, але там, на місці, Жебрівський формував еліту не українську, а з дітей управлінців із Партії регіонів. От вам знову ті самі граблі – і на Донбасі знову пробуксовує українська ідея," - вважає хужожник.
За його словами, на Донбасі упустили момент, бо у людей тамтешніх не було відчуття держави. Багато показових речей було: вони там бібікали, прапорці чіпляли, але цього було замало – аби вистояти на той час.
"Коли в Донецькому університеті читаю лекцію та кажу студентам, мовляв, ану підніміть руку – хто із вас європеєць, то з 200 осіб на потоці руки піднімало 5. Тоді хто ви, питаю? Хтось за вухом чеше, дивляться на мене... Отак от людей зомбувати – це ж треба! Питаю далі: а ви хотіли би жити в Штатах? А в Німеччині? Відповідь: таааак. А ви хочете, щоб країна вступила до НАТО? Ні. А як тоді – ви хочете жити в США і не хочете в НАТО? Як так? У людей одразу ломка в голові", - розповів Петро Антип.
Горлівський художник зауважив, навіть за Радянського Союзу України на Донбасі було набагато більше, ніж за часів Незалежності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Великий осколок в потилиці, ампутована нога" - неймовірна історія бійця АТО
"Було радіо українське, газети. Тому, коли нам із вами зараз казки розказують: ось, мовляв, вони нам хочуть увіпхнути Донбас на своїх умовах – та на яких умовах? Ви розберіться із Медведчуком, з мером Одеси, з Добкіним, Кернесом, – ви з цими не можете розібратися! Треба пам'ятати, що п'ята колона в Україні працює і тисне," - додав він.
В Україні часто несправедливо ставляться до дітей-сиріт із Донбасу. Якщо їм давати можливість розкритися, показувати країну, створювати сприятливі умови, то виростуть справжні патріоти, впевнений керівник соціального проекту "Твої Долоні" (ГО "Твій шлях) Олександр Івашков.
Коментарі