Українська артилерія наблизилася до стандартів НАТО, але їй серйозно бракує офіцерів. Про це повідомив командувач ракетних військ і артилерії (РВіА) генерал-майор В'ячеслав Горбильов.
Вітчизняна арта відродилась навесні 2014 року із двох артилерійських бригад, однієї ракетної бригади, реактивної бригади та 2 реактивних полків. Щодо зброї, здебільшого вона успадкована від СРСР, але досвід боїв показав — за хорошого господаря навіть ці зразки дають нормальні результати.
Порівняно із початком війни вдалося утричі збільшити структуру артилерії. Нині у Збройних силах майже кожен четвертий — артилерист. Що бажає кращого — це укомплектованість офіцерським складом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Боги війни" на марші - Україна святкує день артиллериста та інженера
"Бракує приблизно тисячі офіцерів саме нижчої ланки — лейтенантської. Є багато причин того. Приміром, 2014-го і навіть 2015 року випуск таких фахівців не перевищував 30 чоловік на рік на всю нашу артилерію, - розповів Горбильов. - Дефіцит кадрів покривають за рахунок курсів підготовки сержантів, які мають вищу освіту, і призначення на офіцерські посади сержантів без вищої освіти".
За словами генерала, наша артилерія мусить поступово перейти на калібр 155 мм. Ці заряди, які виготовляють українські партнери в НАТО, мають картузний принцип заряджання. Тобто заряд, що штовхає снаряд, згоряє без гільзи. Низка потенційних виробників зауважує: з виробництвом проблем не повинно виникнути.
Також Україна зацікавилась польською САУ 155-міміметрового калібру Krab, яка відповідає усім можливим натівським стандартам. На відміну від теперішніх українських САУ, він веде вогонь у режимі MRSI, тобто, за 30 с виконує 5 пострілів. І швидше змінює позицію, щоб не втрапити під ворожий вогонь.
Українські військові отримали сертифікати НАТО. Про це повідомляють у прес-службі Міноборони.
Коментарі