Ексклюзиви
понеділок, 24 жовтня 2022 12:07

Спецтема: Війна Росії проти України

Військком пояснив, чи законна роздача повісток на блокпостах та в магазинах

Військком пояснив, чи законна роздача повісток на блокпостах та в магазинах
В українському законодавстві немає заборони щодо місця вручення повісток. Фото: "Я і закон"

В Україні не існує жодних заборон щодо місць вручення повісток.

Саме тому військовозобов'язані можуть їх отримувати в розважальних центрах, ресторанах і на вулиці під час дії комендантської години. Про це розповів начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Максимів в інтерв'ю ТСН.

"В законодавстві не вказано, що оповіщення можливе виключно за домашньою адресою чи на роботі, чи в місці відпочинку. Закон каже про оповіщення шляхом вручення повістки. Все", – зазначив Максимів.

Він підтвердив, що інколи його колеги проводять так звані рейди, під час яких роздають повістки порушникам комендантської години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація в Україні ‒ повістки слід чекати всім військовозобов'язаним

"Це спільні дії поліції з підрозділами охорони наших центрів комплектування з метою дотримання громадянами вимог комендантської години. Коли відбувся перший рейд, ми зрозуміли, що є багато громадян, які порушують не тільки вимоги комендантської години, а й вимоги законодавства про військову службу та військовий обов'язок. Наприклад, виявлялись громадяни, які не перебували на військовому обліку, не з'являлись у військкомати після оповіщення. Можливість швидко дізнатися інформацію про конкретну людину є", - зазначив він.

За ухиляння від військової служби під час мобілізації передбачена кримінальна відповідальність, до п'яти років позбавлення волі.

Військком також пояснив, чи можуть мобілізувати телефонним дзвінком. За його словами, допускається оповіщення телефоном, але сам призов – це юридична процедура.

"Це рішення начальника ТЦК, яке оформлюється відповідним наказом. Тобто медичний огляд, професійно-психологічний відбір і призов", – пояснив Максимів.

15 серпня Верховна Рада продовжила воєнний стан на 90 днів – до 21 листопада. На період дії воєнного стану громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонено виїзд за межі країни.

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію, у якій закликали заборонити видавати повістки на блокпостах, заправках і на вулиці. У відповіді глава держави нагадав, що порядок оповіщення військовозобов'язаних про призов і вручення повісток регулюється відповідними актами Кабінету міністрів, Міністерства оборони й Генштабу ЗСУ.

Зараз ви читаєте новину «Військком пояснив, чи законна роздача повісток на блокпостах та в магазинах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути