У зоні АТО 2015-го Володимир Соловейко з позивним "Соняшник" втратив ногу, але не втратив жагу до життя.
Під час четвертої хвилі мобілізації на початку 2015-го боєць потрапив у щойно сформовану мотопіхотну бригаду. У цивільному житті учився на психолога, а у війську став командиром взводу інженерного загородження, розповідають на сторінці ООС.
У підрозділі займався розмінуванням. Завжди йшов попереду та підбадьорював стомлених побратимів жартами. За веселу вдачу й отримав позивний "Соняшник".
"Того ранку я йшов попереду зведеної групи. Виявляв і знешкоджував міни та розтяжки, якими у лісосмузі було нашпиговано буквально все. Коли згодом щуп натрапив на інші "подарунки" більш складного, російського, зразка, то першу міну вдалося знешкодити, а от на другу - попався", - згадує Соловейко події 2015-го.
Через вибух "Соняшник" зробив сальто назад. В очах потемніло, пекло в ногах. Праву ногу посікло осколками та обпекло, а от з лівою була біда. Далі - евакуація, ампутація, реанімація, шпиталі та реабілітації. Ходити за допомогою протезу Володимир почав дуже швидко, адже дуже хотів повернутися до бригади.
"Роби що хочеш, командире, але щоб я повернувся в бригаду!" - так відповів старший лейтенант Володимир Соловейко у шпиталі після того, як втратив ногу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Великий осколок у потилиці, ампутована нога" - неймовірна історія бійця АТО
"Часто мене запитують, як знайти силу після ампутації? Я бачив хлопців, яким пощастило набагато менше, аніж мені, тому не те що не падав духом, а чітко розумів, що не тільки стану на ноги, а й продовжу службу", - згадує він.
Зараз Володимир Соловейко продовжує воювати в ООС. Постійно їздить на передові позиції бригади. Проводить заняття з саперами, ділиться власним досвідом.
Не терпить до себе жодних послаблень. Служить далі, аби й інші бачили: те, що сталося - не вирок.
В Україні часто несправедливо ставляться до дітей-сиріт із Донбасу. Якщо їм давати можливість розкритися, показувати країну, створювати сприятливі умови, то виростуть справжні патріоти, впевнений керівник соціального проекту "Твої Долоні" (ГО "Твій шлях) Олександр Івашков.
Коментарі