Бойовики вимагають в українського журналіста Сергія Іванова поремонтувати захоплену квартиру та сплатити комунальні послуги. Погрожують забрати майно та відключити від води будинок, де він проживав до війни на Донбасі.
Про це чоловік дізнався з телефонної розмови зі своєю сусідкою. Жінка каже, що новий жилець раніше був снайпером терористів, а зараз працює в так званій адміністрації.
- Ви не могли б приїхати розібратися з квартирою?
- Так з нею ще кілька років тому ваші гамадрили розібралися. Вона ж під арештом.
- В ній зараз живуть люди. І там постійні проблеми - то вода тече, то шумлять.
- Як ми можемо допомогти?
- Приїхати, поговорити з ними. Там чоловік контактний. Він раніше снайпером працював, а зараз в адміністрації.
- Тобто ви пропонуєте нам приїхати та поговорити зі снайпером, який мешкає у віджатій квартирі, щоб він жив тихіше?
- Так. А ще у вас борги за комуналку дуже великі. Треба сплатити.
- Кому сплатити?
- Водоканал, теплокомуненерго. Інакше вони заберуть вашу квартиру. За борги.
- Її і так забрали. Без боргів.
- Але ви ж розумієте, що через борги можуть весь будинок відключити?
- Це вже не до нас питання.
- Як не до вас. А до кого?
- До снайпера, до адміністрації, до гамадрилів, які віджимали квартиру, але точно не до нас.
- Але ж це ваша квартира.
- Так, наша.
- І ви мусите сплатити борги.
- Кому?
- Державі.
- Державі ми нічого не винні.
- Але ж їх нараховують.
Ситуація, в яку потрапив Сергій Іванов типова для так званих республік. Цьогоріч окупанти змінили свій так званий закон. Людина, що має заборгованість по комунальним послугам у республіці лишається без житла. Окупанти просто визначають її без господаря.
- В них є процедура паспортизації відчуженого майна. Ці квартири беруться на облік та передаються росіянам та представникам окупаційної влади, луганчанин Дмитро Снегирьов, співголова ГО Права Справа. – Щоб уникнути цього протягом 60-ти днів людина має приїхати та підтвердити право власності. Однак у списках є люди, яким туди не можна, тобто патріотам нашої держави. Там не діють людські закони. Вони створили своє БТІ, але оскаржити рішення не є можливим.
- Тих, хто перейшов на сторону бойовиків віджим не стосується. Це залежало від ступені конфронтації зі службами, які приймали участь в руській весні та допомогали захоплювати Донеччину та Луганщину. Розумієте, досі кістяк їх спецслужб складається з колишніх робітників українських МВС. Проти більшості з таких людей навіть не порушені кримінальні справи.
На окупованих російськими військами Донецікій та Луганській областях з 2017 року заборонили продавати житло по довіреності. Для людей, які не можуть туди заїхати це означає, що квартиру заберуть бойовики.
На початку війни росіяни та їх посібники з місцевих займали квартири, які були найкраще оздоблені. Жертв допомогали шукати місцеві жителі – надавали координати заможних, чи проукраїнських переселенців.
Щоб не віддати свої квартири на поталу ворогу люди продавали їх знайомим, чи винаймали за оплату комунальних послуг.
- Я просто продав житло другові, коли мені почали надходити погрози. Правда я жив у Єнакієво, а не в Донецьку, - каже Олександр, програміст з Єнакієво. – Платить комуналку. Звісно мені боляче, я в ті метри душу вклав.
У 2020 році бойовики з ЛНР змінили свої так звані закони. Тепер продати квартиру може лише власник. Таким чином захоплення людських осель узаконили.
- В моїй квартирі живе представник так званої генпроокуратури ЛНР, розповідає луганчанин Дмитро Снегирьов, співголова ГО Права Справа. – Вони просто розстріляли двері і увійшли.
Експерт розповідає, що тоді так захоплювали житло та машини проукраїнських людей.
- В них є процедура паспортизації відчуженого майна. Ці квартири беруться на облік та передаються росіянам та представникам окупаційної влади, каже Дмитро Снегирьов. – Щоб уникнути цього протягом 60-ти днів людина має приїхати та підтвердити право власності. Однак у списках є люди, яким туди не можна, тобто патріотам нашої держави. Там не діють людські закони. Вони створили своє БТІ, але оскаржити рішення не є можливим.
- Тих, хто перейшов на сторону бойовиків віджим не стосується. Це залежало від ступенів конфронтації зі службами, які брали участь в руській весні та допомагали захоплювати Донеччину та Луганщину. Розумієте, досі кістяк їх спецслужб складається з колишніх робітників українських МВС. Проти більшості з таких людей навіть не порушені кримінальні справи.
На окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях з 2017 року заборонили продавати житло по довіреності. Для людей, які не можуть туди заїхати це означає, що квартиру заберуть бойовики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада продовжила на рік "особливий статус" Донбасу. Як голосували
На початку війни росіяни та їх посібники з місцевих займали квартири, які були найкраще оздоблені. Жертв допомагали шукати місцеві жителі – надавали координати заможних, чи проукраїнських переселенців.
Щоб не віддати свої квартири на поталу ворогу люди продавали їх знайомим, чи винаймали за оплату комунальних послуг.
- Я просто продав житло другові, коли мені почали надходити погрози. Правда я жив у Єнакієве, а не в Донецьку, - каже Олександр, програміст з Єнакієвого. – Платить комуналку. Звісно мені боляче, я в ті метри душу вклав.
У 2020 році бойовики з ЛНР змінили свої так звані закони. Тепер продати квартиру може лише власник. Таким чином захоплення людських осель узаконили.
- В моїй квартирі живе представник так званої генпрокуратури ЛНР, розповідає луганчанин Дмитро Снегирьов, співголова ГО Права Справа. – Вони просто розстріляли двері і увійшли.
Українці не підтримують жодних варіантів амністії для російських бойовиків та їх посіпак.
25,8% громадян україни висловилися проти помилування тих, хто коїв злочини на території окупованого Донбасу, пишуть у фонді "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.
Коментарі