Тимчасова слідча комісія Верховної Ради вважає, що основною причиною, яка призвела до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни.
Про це у понеділок на брифінгу заявила голова ТСК, заступниця Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, депутатка від "Слуга народу" Мар'яна Безугла, пише "Укрінформ".
"ТСК вважає, що основними причинами, які призвели до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни, як системи політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії", - сказала Безугла.
Зі слів депутатки, події в Іловайську "стали фоном" зустрічі президентів України та РФ у серпні 2014 року в Мінську. І значною мірою визначили підписання 5 вересня 2014 року Мінських домовленостей, які неоднозначно сприймаються українцями.
"А також прийняття 16 вересня того ж року не менш спірного Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", - сказала Безугла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські окупанти гатили на Донбасі з забороненого озброєння
Депутатка перерахувала чинники, які, зумовили події під Іловайськом, зокрема:
не введення воєнного стану, що призвело до дезорганізації управління військовими діями;
помилкові кадрові рішення і дії політично-військового керівництва;
невжиття політичним і військовим керівництвом вичерпних заходів для деблокування Іловайського угруповання та організації коридору для виведення українських військ з оточення, результатом яких стала втрата сотень людських життів.
У висновках члени ТСК також наголосили, що колишнє керівництво Міністерства оборони і Генерального штабу ЗСУ системно протидіяли і блокували роботу попередньої комісії ВР з цього питання.
Безугла заявила, що ТСК продовжить роботу, після чого оприлюднять усі висновки.
У ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулось наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил РФ на територію України. Російська армія складалася із дев'яти батальйонно-тактичних груп: 3500 осіб особового складу, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів і 5 протитанкових ракетних комплексів.
У наступні дні батальйони "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", "Донбас" і сили сектору "Б" потрапили в оточення.
Президент країни-агресора Володимир Путін, граючи роль миротворця, 29 серпня запропонував відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення.
Однак у районі Іловайська українських воїнів, які склали зброю, обстріляли. Ворог вчинив вбивство 366 військових, 429 отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 потрапили у полон.
У квітні цього року Україна направила матеріали про воєнні злочини Росії до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.
29 серпня - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.
Коментарі
10