Суддя Марина Заставенко, що заборонила видавати книгу Вахтанга Кіпіані про суд над дисидентом Василем Стусом, має зв'язки з бойовиками.
До війни жінка працювала в Червоногвардійському районному суді Макіївки Донецької області, повідомила Галина Чижик, представниця Центру протидії корупції на своїй сторінці у Facebook.
"2016 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів зверталась СБУ, яка вказувала на те, що у судді є майно на тимчасово окупованих територіях, вона систематично їздить туди-сюди. При цьому суддя тривалий час не здійснювала правосуддя, бо перебувала саме на неконтрольованих Україною територіях", - зазначила Чижик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд заборонив згадувати Медведчука у книжці про Стуса
Спочатку на суддю відкрили дисциплінарну справу, але згодом відмовились її звільняти.
"Навряд чи український суддя спокійно може кататись у "ДНР", не отримуючи для себе гарантії безпеки "з того боку". Особливо зважаючи на те, як активно росіяни поповнювали обмінний фонд. Саме тому СБУ писала скарги на таких суддів до ВККС", - пояснила вона.
"Але більшість суддів врешті залишились в системі. Вони продовжують час від часу відвідувати родичів і майно на окупованих територіях, і потім повертаються і ухвалюють рішення щодо українських військовослужбовців або судять авторів, які мають сміливість називати Медведчука Медведчуком", - написала представниця Центру протидії корупції Галина Чижик.
Книга "Справа Василя Стуса" вийшла друком у травні 2019 року. В книжці розповідається про скандальну справу дисидента Стуса, у ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ. Тоді Медведчук був державним захисником українського поета. Його звинувачують у порушенні адвокатської етики під час судового процесу. Медведчук своєї провини не визнає. Влітку 2019 року Медведчук заявив, що вимагатиме заборони книжки Кіпіані про Василя Стуса, бо там начебто є "висловлювання, які не відповідають дійсності". Історик назвав позов тиском на свободу слова.
Коментарі