5 липня 2014 року українським силам вдалося звільнити Слов'янськ від російських окупаційних військ. Бойові дії навколо міста точилися у квітні—липні. Над адмінбудівлями Слов'янська та Краматорська були підняті прапори України.
Лідер терористів Ігор Гіркін повідомив, що бойовики передислоковуються в Горлівку та Донецьк. Бойовики порівняли здачу Слов'янська та Краматорська із "відходом військ Кутузова під час франко-російської війни 1812 року".
Увечері бойовики покинули ще два населених пункти: Дружківку та Костянтинівку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля Слов'янська знищили тренувальний табір і 250 бойовиків
"Саме біля Слов'янська я побачив перші смерті своїх побратимів. Там же кілька пострілів влучили і в нашу бойову машину," - згадує сержант військової служби за контрактом Ігор Федотченко. - Ми просто дивом залишились живими. Постраждала вся права сторона танка, рикошетом було збито гусеницю й побито триплекси. Ми швидко відновили танк і продовжували вести вогонь. Але знаєте, в районі АТО страшними були лише перші артилерійські обстріли, перше влучання в наш танк. Дуже скоро ми до всього цього звикали й не відволікалися на такі "дрібниці".
У боях за Слов'янськ загинули 70 українських військовослужбовців.
5 червня 2014 року почалися бої за курган Савур-Могила (278 м). Стратегічна важливість висоти у тому, що вона підноситься над прилеглими степовими просторами, дозволяючи контролювати велику ділянку кордону України з Росією.
Коментарі