13 червня 2014 року Маріуполь звільнили від російських бойовиків-загарбників.
Протистояння із терористами тривало тут із 6 травня. 13 квітня 2014 року, після проголошення терористичної ДНР у Донецьку, бойовики захопили будівлю міської ради. На даху вивісили прапор терористичної організації.
За день до звільнення Маріуполя з міста втекла банда "Чечена" - одного з лідерів терористів. Він отримав інформацію про майбутній штурм і не попередив інших терористів.
Вранці 13 червня почався штурм. Позиції терористів обстріляли із ЗУ-23. У бій вступили штурмові групи "Азова". Їхньою ціллю було взяти під контроль банк на вулиці Грецькій — там знаходилась штаб-квартира терористів.
Під час зачистки міста, ліквідували ключові опорні точки бойовиків. Знищили техніку та відновили контроль над усіма захопленими адмінбудівлями.
"Заїхали до Маріуполя спокійно, ніхто стріляниною нас не зустрічав. Оснащення тоді серйозного у нас не було - автомати Калашнікова, які нам видавали дуже старими і навіть зігнутими, та бронежилети з пластинами другого класу. Але ми не знали, чого чекати від противника. Нам поставили задачу: рухатись угору по вулиці Георгіївській від готелю "Спартак". Пару кварталів ми рухались кілька годин. Обстріл противник вів згори, не давали нам висунутись, тому ми розділились на дві сторони вулиці. ДНРівці відстрілювались, на даху банку були снайпери, - згадує Андрій Ігнатюк з позивним "Спайдер", боєць "Азову".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маріуполь звільнили від бойовиків
Після зачистки міста озброєні сутички не припинилися. Наступного дня на "Пост-мосту" терористи з засідки обстріляли колону прикордонників, п'ятеро тоді загинули. Бойовики продовжували обстріл околиць міста.
12 квітня озброєні бойовики захопили Слов'янськ. Макіївка і Маріуполь, 14 квітня – Горлівка, Харцизьк, Жданівка, Кіровське, 16 квітня – Новоазовськ, 18 – Сіверськ, 19 – Комсомольське, Старобешеве, 1 травня – Красноармійськ, Родинське. Були захоплені державні адміністрації в Харкові, Донецьку, Луганську.
Коментарі