пʼятниця, 24 липня 2020 16:19

Правозахисник розповів, що може прискорити повернення окупованих територій

Правозахисник розповів, що може прискорити повернення окупованих територій
Місцеві мають розуміти: на окупованих територіях їх нічого доброго не чекає, вважає Олексій Біда. Фото: Тарас Подолян

Прискорити реінтеграцію Донбасу може лише розуміння, що на окупованих територіях гірше за підконтрольні Україні.

Про це розповів керівник Центру документування воєнних злочинів та порушень прав людини Української Гельсінської спілки з прав людини Олексій Біда в інтерв'ю Gazeta.ua.

"Нещодавно ми із дружиною їздили на Кіпр. Їхня столиця Нікосія наполовину окупована Туреччиною. Туристи можуть на 3 години піти подивитися, як живуть на тому боці. Контраст - разючий. З Європи потрапляєш на турецький ринок, все в занедбаному стані: будівлі закинуті, якість товару погана, підробок багато. Люди з окупованої частини їздять на Південний Кіпр працювати, бо вдома роботи немає", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У спровокованих Росією конфліктах жодна територія не повернулася - Олексій Біда

Коли люди з ОРДЛО їхатимуть в Україну на роботу, за медичним обслуговуванням, іншими послугами, можна буде говорити, що починається реальна реінтеграція Донбасу, наголосив правозахисник.

"Яскравий приклад - обмеження виїзду-в'їзду на окуповані території через коронавірус. Бойовики блокують, Україна йде назустріч. Місцеві невдоволені окупаційною владою, а рейтинг України росте", - підкреслив Олексій Біда.

Повний текст інтерв'ю з Олексієм Бідою читайте тут.

Зараз ви читаєте новину «Правозахисник розповів, що може прискорити повернення окупованих територій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути