Четвер, 15 червня 2017 13:48

"Очі - глибокі, сумні, мужні" - Україною мандрує фотовиставка бійців
9

Експозиція складалася із 40 робіт
Фото: Ірина Лазаренко
Експозиція складалася із 40 робіт
Експозиція складалася із 40 робіт
Експозиція складалася із 40 робіт
Експозиція складалася із 40 робіт
Авторка портретів Вікторія Ясинська
Експозиція складалася із 40 робіт

У Полтаві показали виставку "Портрет солдата" 33-річної столичної журналістки Вікторії Ясинської. Жінка робила знімки протягом чотирьох років - у шпиталях, де знаходилися поранені бійці, кафе та зоні АТО.

Cфотографувала 100 бійців, людям показує 40 робіт, бо всі не поміщаються у виставкових залах, повідомляє кореспондент Gazeta.ua.

"Почала займатися із докуменальних історій з Майдану. Потім переросло в розповіді з війни. Найпершим портретом був чоловік із киїївського шпиталю, поранений. Це було три роки тому. Тоді такі історії дуже сильно вражали, були у всіх на слуху", - розповіла авторка робіт.

Під кожним фото — цитати героїв. Задля цього Вікторія розмовляла із кожним по кілька годин. Інколи доводилося обривати розмову, яка затягувалася.

"Зясувати хотілося різне. Є статті, cконцентровані на подіях, деталях, а з кимось розмова велася про особисте: цінності, мотиви, переживаннях, плани на майбутнє. Серед сумних розмов - про бойових друзів, що загинули".

Серед робіт два портрети полтавських військових — Артема і Андрія.

"Артем лежав у полтавському шпиталі, я його писала саме там. Це була зима 2015 року. А Андрій — кіборг. Він пройшов Донецький аеропорт, був до кінця там. З ним працювала вже у Києві".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенець робить фото, які змушують замислитися

Виставка побувала в Києві, Бахмачі, Запоріжжі, Дніпропетровську, Тернопілі,Чернівцях, Львові, Миколаєві, Одесі, Корсунь-Шевченківському, Коростені. Інколи на виставки приходять родичі чи знайомі бійців, які зображені на фотографіях, розповідають відвідувачам про їхнє життя.

"У нас є портрет Олександра Мороза з Бахмача, під яким немає інтерв'ю. Нас там тепло зустрічали: прийшли його дружина і батьки. Надали слово батькові, він сильно хвилювався, але чудово розповів про свого сина. Краще, ніж він, ніхто б не розказав".

У залі небагато людей. Вони пильно дивляться у очі бійців на портретах.

"Дивіться, які в них очі - глибокі, сумні, мужні. Такі молоді хлопці. Схожі заходи доцільно робити частіше із патріотичних міркувань. Ці люди відстоюють честь нашої країни, тож я вдячна за виставку. Я й сусідам розкажу і знайомим про таку красу — наших хлопців", - переглядає картини 60-річна Ольга Чуприна. .

Далі виставку відвезуть у Харків або Івано- Франківськ - куди швидше запросять.

Фотограф Марія Петренко із Чернігова створила зворушливий фотопроект "Відірваний листок". Героїні світлин - жінки, вимушені переселенки, які упродовж останніх років самостійно долають життєві труднощі, пов'язані з війною на Донбасі та окупацією Криму.

Зараз ви читаєте новину «"Очі - глибокі, сумні, мужні" - Україною мандрує фотовиставка бійців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі