Закриття лінії розмежування 21 березня у зв'язку із пандемію коронавірусу залишило 300 тис. літніх людей без пенсій, понад 160 тис. не змогли скористатися готівкою.
Про це заявила координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані на онлайн-конференції, присвяченій наданню Японією Україні $4,2 млн допомоги, пише "Інтерфакс-Україна".
"Ми повинні думати про людей і повинні робити все, щоб уникати нічних черг на пунктах і скупчень під час активізації бойових дій на лінії фронту. Крім того, що люди ризикують життям у таких умовах, така процедура перетину є особливо небезпечною в умовах пандемії, оскільки неможливо забезпечити соціальну дистанцію, санітарно-гігієнічні засоби або індивідуальний захист", — сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Усім до лампочки": мешканці окупованої Макіївки скаржаться на життя
Лубрані позитивно оцінила той факт, що Україна зробила певні гуманітарні ослаблення, щоб дати людям можливість перетнути лінію розмежування в разі гострої необхідності.
"Криза, пов'язана з пандемією Covid-19 і обмеження для припинення поширення вірусу, поглибили й без того скрутне становище вразливих категорій населення, яке постраждало від конфлікту. Закриття лінії розмежування 21 березня залишило щонайменше 300 тис. осіб похилого віку без пенсій, більше 160 тис. людей не змогли скористатися готівкою, тисячі сімей були розділені й не могли отримати життєво важливі послуги", — зазначила координаторка.
Також вона вказала на те, що в умовах пандемії коронавірусу конфлікт на Сході України триває і не виходить з фази загострення, піддаючи вразливі категорії населення ще більшій небезпеці.
Раніше стало відомо, що ОБСЄ на вихідних зафіксувала 80 вибухів на Донбасі.
Коментарі