У найближчі 1-2 роки нереальне запровадження миротворчої місії ООН на всій непідконтрольній владі України території Донбасу.
Про це повідомили в експертному опитуванні благодійного фонду "Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки" (East European Security Research Initiative Foundation), передає "Укрінформ".
"Серед найімовірніших сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі в найближчі 1-2 роки лише 5 відсотків опитаних експертів обрали запровадження миротворчої місії ООН на всій непідконтрольній Україні території Донбасу (те, що пропонує зараз Київ) і лише 2 відсотки - що в найближчі два роки можливе відновлення суверенітету України над непідконтрольними територіями Донбасу", - йдеться у дослідженні.
Водночас 56% опитаних експертів вважають, що збережеться теперішня інтенсивність протистояння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінсоцполітики озвучило кількість переселенців з Донбасу та Криму
У найближчі 1-2 роки відбуватиметься "замороження" конфлікту з припиненням активних бойових дій – підтримали 27% експертів.
Цікаво, що лише 5% опитаних експертів вірять, що Росія визнає терористичні ЛНР та ДНР.
"Заразом експерти не надто оптимістично висловилися щодо розвитку ситуації найближчими роками в незаконно анексованому Росією Криму. Так, 40 відсотків опитаних експертів вважають, що в найближчі роки у Криму збережеться нинішній статус-кво, 23 відсотки бачать загрозу посилення мілітаризації півострова Росією", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соціологія приголомшила: стало відомо, як українці ставляться до ситуації на Донбасі
Серед експертів 21% очікують посилення санкційного тиску на Росію та 15% вважають, що санкції збережуться на теперішньому рівні або навіть будуть послаблені.
Дослідження проводилось у грудні 2017 року методом анкетування 62 експертів аналітичних центрів України, інших держав "Східного Партнерства" - Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, а також сусідніх країн Центрально-Східної Європи - Естонії, Литви, Словаччини, Польщі, Угорщини.
За даними соціологічного дослідження, 8% українців підтримують відділення окупованих територій Донбасу. 43% респондентів підтримують боротьбу за повернення Донбасу політико-дипломатичним шляхом.
Коментарі