Військовий медик 36-річний Микола Ільїн із позивним "Естонець", якого вбили на Донбасі під час евакуації солдата, мріяв одружитися з українкою та повернутися до Таллінна.
Ільїн – білорус. Переїхав до Таллінна, щоб отримати політичний притулок. Про це розповів його близький друг Максим Пчєлов, передає Delfi.
"Ми познайомилися з Миколою у 2006 році. Це було навесні, в березні, коли в Мінську якраз проходила опозиційна акція протесту, в якій він брав участь. Там Миколу жорстоко побили, після чого він потрапив до лікарні. Потім утік до Києва, напевно, через Росію. У Києві проходила акція на підтримку білорусів, він взяв у ній участь. Ось там ми і познайомилися", - згадує Пчєлов, який на той момент вчився на пасічника в Аграрному університеті.
За словами Пчєлова, друзі на деякий час втратили зв'язок, коли Ільїн поїхав до Естонії. Відновити який вдалося у 2014 році. У 2018 році Микола повідомив Максиму, що збирається їхати до Києва. З листування стало ясно, що він збирається в зону бойових дій. За словами Пчєлова, його друга сильно турбувало те, що відбувається на Донбасі. Але він не хотів "стріляти та вбивати", а тому вивчився на медика.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили ім'я українського розвідника, який загинув під Зайцевим
"Він сам розробляв методички та посібники для солдатів, збирав їх за власною ініціативою в групи, навчав. Його мета була, щоб кожен солдат умів сам себе врятувати. Він розповідав, яку потрібно мати аптечку, яке спорядження, як надати допомогу", - розповідає Пчєлов.
За його словами, у Ільїна був контракт зі Збройними силами України. Водночас він мріяв про майбутнє, не пов'язане з війною. Хотів одружитися з українкою. За його словами, в Ільїна була особлива любов до України, однак, він часто згадував про Таллінн. Пчєлов зазначив, що Ільїн заповідав кремувати себе та розвіяти прах над Україною, Білоруссю та Естонією. Нині Максим чекає, коли тіло товариша передадуть українській стороні.
У виданні із посиланням на міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу зазначають, що Микола Ільїн був громадянином Естонії.
"Діє принцип, що громадяни Естонії можуть діяти у військових частинах інших країн з дозволу уряду", - сказав міністр, додавши, що, наскільки йому відомо, досі жодного такого дозволу видано не було.
За його словами, українська влада офіційно не підтвердила загибель громадянина Естонії в зоні ООС.
Водночас у посольстві України в США зазначили, що загибель Ільїна "повинна нагадувати нам, наскільки серйозною та жорстокою є загроза російської агресії".
13 липня поблизу селища Зайцеве під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця наша група потрапила у заздалегідь підготовлену засідку окупантів. Ворог безжально застосував стрілецьке озброєння практично впритул розстрілявши представників евакуаційної групи. В результаті обстрілу загинув військовий медик, один воїн отримав поранення, а ще один – бойове травмування. Подальші евакуаційні заходи були неможливі, адже ворог продовжив обстріл вже з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.
Коментарі