Налагодити перші контакти з громадянським суспільством окупованого Донбасу українська делегація у ТКГ може спробувати в режимі відеоконференції.
На непідконтрольній уряду України частині Донбасу живуть мільйони людей і є "ознаки громадянського суспільства", таку думку висловив керівник української делегації у ТКГ перший президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю виданню "Сегодня" .
"Досвід в світі є, нічого особливого. Є інтернет, різні форми спілкування, щоб не йти, їхати і збиратися. Можна утворити спеціальну відеоконференцію. Головне, мати бажання", - сказав Кравчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кравчук допускає розширення використання російської мови на Донбасі
За його словами, є люди, які не брали і не беруть участі у війні, не ходять зі зброєю, живуть у неймовірно складних умовах.
"І ми кажемо, що нам треба журналісти, викладачі, працівники вишів… Ми хочемо, щоб ці люди спілкувалися між собою. І на перших порах ми говоримо саме про спілкування на рівні громадянського суспільства. А коли ми відчуємо, що вже домовляємося, тоді можна переходити на інший щабель. Зараз не йдеться про спілкування з бойовиками", - акцентував керівник української делегації у ТКГ.
Кравчук також спрогнозував, що Росія не перешкоджатиме таким контактам.
"Я чув, що Росія нас звинувачує якраз у тому, що такого спілкування немає. Коли ми почнемо це робити, а вони скажуть "ні", ми скажемо: ви що, млинців об'їлися?" - зазначив перший президент України.
Перший президент України, глава вітчизняної делегації в Тристоронній контактній групі на переговорах щодо Донбасу Леонід Кравчук допускає зміну місця зустрічей ТКГ через ситуацію в Білорусі. Якщо раптом не буде такої можливості проводити там зустрічі, то шукатимуть інше місце.
Коментарі
3