пʼятниця, 11 вересня 2020 23:42

Кравчук пояснив, чому Україна погодилася на спільне патрулювання з бойовиками

Кравчук пояснив, чому Україна погодилася на спільне патрулювання з бойовиками
Спільне інспектування в районі Шумів зірвалося. Фото: twitter.com/osce_smm

Умовою України для згоди на спільне патрулювання позицій ЗСУ в районі Шумів на Донбасі була присутність ОБСЄ.

"Ми не заперечуємо (проти спільного патрулювання) за однієї умови, якщо там буде представник ОБСЄ. В ОБСЄ з нами погодилися і сказали, що такого представника нададуть в рамках виключення, як одноразову дію, яка в майбутньому не буде повторюватися", - пояснив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

Він переконаний, що до даного питання можна буде повернутися тільки після консультацій підгрупи ТКГ з безпеки.

"Вперше був присутній пан Козак - радник Путіна. Я був здивований. Він дуже енергійно у форматі ультиматуму сказав, що Україна врешті-решт повинна вирішити, чи вона буде виконувати Мінські домовленості, чи ні", - розповів Кравчук.

Він також зазначив, що росіяни звинуватили Україну в тому, що під час режиму тиші ЗСУ нібито вели інженерні укріплення на позиціях. Кравчук додав, що ОБСЄ з версією РФ не погодилася.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна скликає екстрене засідання ТКГ через заяву лідера ДНР

9 вересня ТКГ провела позачергове засідання з метою недопущення зриву режиму припинення вогню на Донбасі. Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі Шумів за участю представника координатора від ОБСЄ. Втім, спільне інспектування 10 вересня зірвалося.

Росія і бойовики "ДНР" висунули нові вимоги щодо спільної інспекції в районі Шумів, які не обговорювалися в ході позачергової конференції Тристоронньої контактної групи. Того ж дня ділянку в районі Шумів було обстріляно терористами. В ОП повідомили, що узгоджене "інспектування" не відбудеться у зв'язку з постійною зміною запитів російської сторони.

Зараз ви читаєте новину «Кравчук пояснив, чому Україна погодилася на спільне патрулювання з бойовиками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути