Щоб розібратися з військовими злочинцями, які воюють на Донбасі, Україна може використати досвід Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії (МТКЮ).
Про це заявив екс-федеральний прокурор Швейцарії, колишній старший прокурор МТКЮ Штефан Веспі повідомляє "ЛігаБізнесІнформ".
Екс-прокурор поділився досвідом притягнення до відповідальності винних за вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності в ході війни в Югославії.
"На прикладі Югославії можна простежити досвід покарання за чотирма категоріями злочинів. Перша - концентраційні табори, де ґвалтували молодих жінок. Згодом керівництво цих концтаборів було засуджене. Друга категорія - масові вбивства в Сребрениці. Третя - це етнічні чистки в концтаборах. І четверта категорія - облога Сараєва та обстріли Дубровника - міст, які входять до культурної спадщини ЮНЕСКО", -йдеться у повідомленні.
За його словами, досвід роботи з покаранням за злочини четвертої категорії може бути найкориснішим для України.
"Хоча в Дубровнику не було ніякої воєнної мети, його розстрілювали артилерією. У рамках МТКЮ ми зібрали докази вини та змогли засудити командира цієї атаки на Дубровник", - зазначив Веспі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпілотник США провів розвідку над Чорним морем
Крім того, він відзначив, що перед судом постала 161 особа, включно з президентом, генералами, міністрами, солдатами, офіцерами поліції, начальниками тюрем. У свою чергу, 18 вироків були виправдовувальними.
"Цей суд засвідчив, що покарати вбивць і злочинців можливо, навіть незважаючи на певну протидію. Сподіваюся, що свого часу Україна також зможе притягнути до відповідальності всіх представників незаконних збройних формувань, винних у скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності", - резюмував колишній прокурор.
Російські транскордонні злочини на Донбасі проти України задокументовані та передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Про це повідомили співробітники неурядової правозахисної організації Truth Hounds.
Коментарі