Питання москітного флоту для України на даному етапі є лише загальною тезою.
Треба враховувати, чи здатен він на виконання бойових завдань, каже військовий експерт Сергій Згурець, передає "Апостроф".
"Питання москітного флоту поки що є загальною тезою. Можна і наявність сотні броньованих катерів типу "Гюрза-М" вважати москітним флотом. Але на будь-яке військове угруповання на морі або суші треба дивитися через призму того, чи здатна вона виконати бойове завдання", - зазначив він.
Згурець підкреслив, якщо москітний флот із сотні кораблів і катерів "Гюрза" не може пережити чотирибальний шторм, "то який сенс говорити про виконання бойових завдань".
"Слід розуміти, що є певні завдання: стримати появу російських сил в акваторії, унеможливити проведення десантної операції або застосування цими кораблями засобів ураження по нашому узбережжю. Тоді виникає питання, яким чином оптимально це зробити? Ракетним озброєнням? Авіаційними засобами? Силами спеціальних операцій?" - сказав експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вартові неба" спільно з танкістами провели ефектні тренування на Азовському узбережжі
За його словами, боротися з росіянами в форматі симетричної протидії Україна не може.
"Ми повинні використовувати варіанти від міжнародного тиску до асиметричних дій. Треба шукати такі больові точки, які, можливо, знаходяться не в акваторіях Чорного та Азовського морів і змусять росіян поводитися по-іншому. Але поки що військово-морська складова не перебуває в динамічному розвитку ", - резюмував він.
Щоб бути здатним стримувати Росію в акваторіях Чорного та Азовського морів, український флот повинен будуватися на основі використання невеликих кораблів і ракетного озброєння. Зараз українські катери не відповідають концепції "москітного флоту".
Коментарі