Найважливішими невирішеними проблемами Донбасу сьогодні залишаються військовий конфлікт і зубожіння людей. Війна і бідність знищують регіон. Для його порятунку необхідні термінові та ефективні рішення щодо досягнення миру і відновлення економіки. Такі рішення жителям Донбасу представили лідери політичної партії "ОСНОВА". 20-21 листопада команда лідерів "ОСНОВИ" відвідала в рамках регіонального туру Слов'янськ, Краматорськ, Лиман, Бахмут. "ОСНОВУ" представляли Андрій Ніколаєнко - глава партії, Сергій Тарута, народний депутат України і засновник партії, а також Катерина Вайдич і Ярослав Арсірій.
"Ми не віримо в ефективність військового шляху. Але дипломатичні шляхи теж бувають різними. Тому ми і пропонуємо не тільки введення миротворчого контингенту, а й варіант міжнародної перехідної адміністрації. Вона могла б здійснювати поточне управління регіоном, спираючись на міжнародну юрисдикцію перехідного періоду. Самі по собі миротворці не можуть бути визначальним елементом системи реінтеграції регіону", - заявив Андрій Ніколаєнко.
2-га найважливіша проблема Донбасу - руйнування його традиційної індустріальної моделі. За словами Сергія Тарути, деіндустріалізація сьогодні є загальним тривожним трендом для всієї економіки України. Але на Донбасі вона досягає катастрофічних масштабів.
"Сьогодні Україна перетворюється в аграрно-сировинну економіку. Це означає, що всі міста, де є промислові підприємства, стикаються з еміграцією працездатного населення. Сьогодні вже кілька мільйонів підприємців, кваліфікованих українських працівників, випускників ВНЗ покинули Україну. Цю ситуацію можна змінити лише тоді, коли Україна почне реалізовувати нову економічну модель. Ми з однодумцями розробили таку модель. Вона базується на Доктрині збалансованого зростання "Україна 2030", - заявив Сергій Тарута.
Як вважають в "ОСНОВІ", для відновлення індустріального потенціалу Донбасу перш за все необхідно зупинити руйнування його промислового сектора. Необхідно модернізувати машинобудівні та металургійні підприємства регіону, щоб вони стали конкурентоспроможними і змогли отримувати замовлення на глобальному ринку, необхідно модернізувати логістичну інфраструктуру.
Коментарі