Ексклюзиви
Вівторок, 06 лютого 2018 11:23

У Канаді випустили позолочену монету-писанку

Автор: kp.ua
   “Золота весна” у Канаді: випустили позолочену монету  у вигляді української писанки
“Золота весна” у Канаді: випустили позолочену монету у вигляді української писанки

Сьогодні в оборот випустили нову монету Королівського монетного двору Канади.

Вона буде у вигляді традиційної української писанки під назвою "Золота весна".

Номінал монети - 20 канадських доларів. Це 450 грн. При виготовленні використовували срібло, кольорову емаль і позолоту. Останню використовували вперше, обидві попередні монети-писанки були повністю срібні, пише КП.

"Я назвала її "Весна", але офіційна назва - "Золота Весна". Там розпускається багато гілочок, древніх символів, які закликають весну", - написала на своїй сторінці в Facebook художниця українського походження Анна Мораш, яка розробила дизайн монети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші, які називали яєчнею

Анна - не новачок: гроші-писанки 2016 і 2017 років - теж її рук справа.

За словами представників Монетного двору, це "данина поваги понад 1,2 мільйона канадців українського походження, традиції яких стали частиною культури Канади". Кожен символ і колір на монеті має своє старовинне значення. Так, наприклад, синій - це небо, здоров'я, жовтий - молодість і чистота, червоний - радість і пристрасть, зелений - прихід весни і оновлення природи, чорний - вічність.

Мають значення і символи. Сама широка смуга - це зірки, сонце як символ життя, удачі і зростання. Маленькі трикутники - вогонь, повітря і вода. Там же вигравірувані написи "20 доларів", "2018" і "Канада". На зворотному боці позолоченого аверсу - портрет королеви Єлизавети II.

Важить монета-писанка 31,82 г срібла з позолотою. Діаметр - 45 мм завдовжки і 33 мм завширшки. Загальний тираж - 5000 монет.

Національний банк України з 30 січня випустив в обіг пам'ятну монету, присвячену захисникам Донецького аеропорту.

Монети виготовили зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем. Їх реалізовуватимуть за номінальною вартістю 10 грн у пунктах продажу пам'ятних монет і банках-дистриб'юторах - Ощадбанку та Укргазбанку.

Зараз ви читаєте новину «У Канаді випустили позолочену монету-писанку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода