субота, 11 травня 2019 09:20

Студентка розповіла як безкоштовно поїхати вчитися до Словаччини
5

Банська-Штявница це місто серед гір, дістатися туди можна з пересадками на поїзді або на автобусі.
Фото: tripmydream
Населення Словаччини як населення Києва помножене в два рази.
Рівень життя в Словаччині на рівні з Польщею
Дуже популярна професія реставратора будинків та речей
Освіта для українців безкоштовна, за умови, якщо ви знаєте словацьку мову.

Існують освітні програми для студентів, що дають можливість поїхати на повністю оплачуваний тренінг англійською мовою.

Тамара Драгіна розповіла про одну з таких програм, де можна продуктивніше налагоджувати культурний обмін між країнами та навчати молодих людей. Щоб вони у свою чергу потім ділилися досвідом і робили світ освіченішим і дружним, пишуть на ресурсі tripmydream.

Теми таких тренінгів дуже різні, починаючи з перероблювання сміття і закінчуючи секс-вихованням. Навчають експерти в цій галузі та майже весь час проекту з вас вчать і потім є трохи часу для подорожей. Учасників на одному такому проекті приблизно 20-25 і всі вони з різних країн. Наприклад, 5 з України, 5 з Німеччини та так 25 всього, з усіх куточків світу. Обов'язково запрошують з країни з різним рівнем життя, щоб стався дійсно максимально насичений обмін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шоколадна замша і кольорова глазур - показали вишукані десерти українських кондитерів за кордоном

В кінцевому підсумку, виходить колосальний культурний обмін. Люди не тільки вчаться за темою тренінгу, а й розвиваються як особистості, знайомляться з новими поглядами та замислюються про нові, невідомі раніше речі.

Автор: tripmydream
  Населення Словаччини як населення Києва помножене в два рази.
Населення Словаччини як населення Києва помножене в два рази.

"Про освітні програми я дізналася від подруги, яка, як раз повернулася з такого проекту з Естонії. Тоді, я ще жодного разу не бувала за кордоном і, звичайно ж, я насторожено зацікавилася ідеєю і вирішила ... нічого не робити, казки якісь. Занадто добре все звучить, так не буває, - розповідає Тамара, - Через місяць, я знову зустріла знайому в коридорі гуртожитку і виявилося, вона вже повернулася з Грузії, з іншого проекту і виглядала ще радісніше. Я прям ось дуже їй позаздрила і почала розбиратися, що це за програми такі і як туди потрапити. Так я подала заявки на пару проектів і не пройшла, виявилося, охочих багато і все залежить від пріоритетності країни. В Німеччину чи Італію потрапити майже нереально і здавалося очевидним, що потрібно подавати в непопулярні країни. Як же добре, що саме так було потрібно, інакше, я б могла не відкрити для себе одну дуже непопулярну і таку чарівну країну. Все що потрібно, щоб потрапити на проект, це написати мотиваційний лист англійською, як ти пов'язаний з темою тренінгу і чому саме тебе повинні взяти участь. Показати, як ти потім будеш і використовувати свій досвід після проекту".

Кілька разів дівчина не пройшла і майже втратила надію. Оновлювала сторінку з заявками на тренінги. О третій годині ночі готувалася до іспиту. І, за звичкою, оновила сторінку з проектами та побачила заголовок "Відмінний шанс для новачків, проект в Словаччині".

Автор: tripmydream
  Рівень життя в Словаччині на рівні з Польщею
Рівень життя в Словаччині на рівні з Польщею

"Проект був про екологію, а через те, що я в школі трохи брала участь в конкурсі на кращу ідею з очищення води та навіть кудись пройшла, то мотивація у мене була навіть дуже переконлива. Заповнила анкету, написала лист і тільки потім побачила, що це в Словаччині, місто Банська-Штявница. Навіть трохи засмутилася, але потім згадала, що я взагалі ніде не була і забула про заявку. Не дуже я вірила, що пройду, але хотілося шалено. Подорожувати хотілося далі маршруту Харків - Львів і це давно було мрією, але я вчилася в університеті та ось недавно отримала закордонний паспорт. Він вже рік лежав новенький і зовсім без віз всередині", - розповідає Тамара.

На її подив, вона пройшла на цей проект. Їй подзвонили та привітали. Насамперед Тамара подивилася на карту, де ця Словаччина взагалі знаходиться?

"Така маленька, так поруч, а я зовсім нічого про неї не знаю. Це буде цікаво і, швидше за все, там не дуже здорово, раз нічого не чула раніше. Так уже, не Канарські острови, але все ж щось, - згадує дівчина, - Тоді здавалося, що чим країна популярнішим і що, мабуть, тим краще. Всім же не просто так подобається. А потім я зрозуміла, що кожному своє, і це "своє" не завжди збігається з тим, що популярно".

Автор: tripmydream
  Дуже популярна професія реставратора будинків та речей
Дуже популярна професія реставратора будинків та речей

Населення цієї країни, це як населення Києва помножене у два рази. Великих міст немає апріорі й в столиці, Братиславі, живе всього трохи понад 400 тисяч чоловік (для порівняння, у Львові живе приблизно 720 тисяч).

"Я їхала на проект в місто Банська-Штявница і всі мої друзі, які чули цю назву говорили мені приблизно таке -"Ну, з чогось потрібно почати". Я думала приблизно так само, поки не потрапила туди. Казкові вулиці та різнокольорові будинки, можна описати це і так, а можна сказати, що все місто внесений до Списку світової природної та культурної спадщини ЮНЕСКО, - згадує Тамара, - Сама шанована справа там, це займатися реставрацією будинків і всього, що можна реставрувати. Майже всі дороги в місті, а їх там не так багато, вимощені з каменю і всі вони ведуть до озер або до замків. Постійні спуски-підйоми не змусять нудьгувати в дорозі ... Так, це було набагато більше, ніж я очікувала побачити".

Дівчина не очікувала, що на 11 тисяч людей там так багато кафе і ресторанів.

Автор: tripmydream
  Банська-Штявница це місто серед гір, дістатися туди можна з пересадками на поїзді або на автобусі.
Банська-Штявница це місто серед гір, дістатися туди можна з пересадками на поїзді або на автобусі.

"Особливо мене радували їх назви - "Ностальгія", "Монархія". Відразу було зрозуміло, що господар цих закладів одна людина, - зазначає Тамара, - Це так і є, він сам мені сказав, що подобаються йому ці ось"-ія " - романтично звучить. Бар прямо на сходинках біля статуї, щовечора концерт в арт-кафе і дістатися туди можна по звивистих доріжках, серед різнобарвних, здається порожніх будинків. Це було набагато більше ніж "почати хоч з чогось" - гідний такий початок".

Банська-Штявница це місто серед гір, дістатися туди можна з пересадками на поїзді або, набагато зручніше і швидше, на автобусі. Найближче "велике" місто - Банська-Бистриця, відомий двома університетами та цього дуже навіть достатньо, враховуючи населення і те, що далеко не всі після школи йдуть вчитися в ВНЗ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець розповів, які найпопулярніші міста для життя у Польщі

Рівень життя в Словаччині на рівні з Польщею і навіть трохи вище, але чомусь про освіту в Польщі та Чехії чули всі, а от про словацьке - ні.

"У своїх мріях я задумалася про те, щоб пов'язати своє життя з цією країною. Так мені там сподобалося, ось тільки звучало все не дуже престижно і злегка ризиковано. Чи варто? - розповідає Тамара, - Проект пройшов чарівно, виявилося, що в Штявница є свій сміттєпереробний завод і пластикові пляшки там викидають в окрему урну, а потім, ці пляшки сортують за кольором і переробляють. Це було так очевидно і звично словакам, але мені все було новим і диким. Вірніше, після проекту, те, як ми чинимо зі сміттям в Україні мені здавалось диким. Коли їси йогурт, коробочка від нього викидається в одне відро, а цей папірець зверху в інше, і потім і те і те, буде перероблено. Це ж прекрасно".

Автор: tripmydream
  Освіта для українців безкоштовна, за умови, якщо ви знаєте словацьку мову.
Освіта для українців безкоштовна, за умови, якщо ви знаєте словацьку мову.

Після того першого проекту Тамару охочіше брали на інші. Дівчина побувала в Італії, Німеччині, Угорщині та Польщі.

"Мене все ще манила саме Словаччина, вона була особливою, гори та величезні простори, серед них маленькі затишні, чисті міста, це точно чудове місце для життя, - зазначає Тамара, - Мені завжди було цікаво те, що не популярне і я вирішила поїхати вчитися після бакалаврату в Словаччину. Освіта для українців в там безкоштовна, за умови, якщо ви знаєте словацьку мову. Університетів досить багато і я зважилася на цей крок, переїжджаю в цю маленьку, непопулярну країну, яка так близько до будинку, до України".

Почала вчити мову, подала документи та чекала результатів. Тамару прийняли до університету в Нітрі, місто в годині їзди від Братислави. Вона ніколи там не була до моменту, коли прийшов час їхати на навчання.

Навчання у Лондоні відрізняється кількістю днів в тиждень. Їх набагато менше, ніж в Україні.

Зараз ви читаєте новину «Студентка розповіла як безкоштовно поїхати вчитися до Словаччини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути