субота, 02 листопада 2019 00:15

Розповіли, як живуть українці в Австралії і Новій Зеландії
7

Вступити в школу можна, як тільки виповниться 5 років.
Фото: segodnya.ua
З Нової Зеландії навіть політ в Азію від 8 годин за 1000 доларів.
Серед населення багато китайців, які приїхали на відпочинок або навчання
В Австралії цінують роботу сантехніків та електриків
Весілля на узбережжі. Всі витрати по організації церемонії повністю взяв на себе наречений

В Австралії пачка сигарет більше схожа на енциклопедію хвороб від куріння. Що в Зеландії не використовують готівку, підлітки фарбують волосся в зелений колір і носять пуховики з в'єтнамками, а в аеропорту Окленда вас зустрінуть гноми і дракон.

Щоб перевірити це, вам доведеться витратити від 23 годин і 2000 доларів на політ. Але всі очевидці кажуть – воно того варте, пишуть на сайті segodnya.ua.

Блогер: люди-ківі, багаті китайці та ікра їжака

32-річний бізнесмен і блогер Олександр Басан вже 4 роки живе в Окленді.

"На момент мого переїзду про Нову Зеландію було мало інформації – тільки один російськомовний блог, – згадує Олександр. – Мені хотілося отримати досвід еміграції, а сюди можна було оформити переїзд за короткий період і хорошу вартість. Я вважав віддаленість Зеландії перевагою".

Автор: segodnya.ua
  З Нової Зеландії навіть політ в Азію від 8 годин за 1000 доларів.
З Нової Зеландії навіть політ в Азію від 8 годин за 1000 доларів.

Перші 2,5 роки Олександр зовсім не виїжджав з країни, але багато подорожував по острову.

"У вихідні я сідаю в машину і їду зустрічати світанок на якомусь пляжі або вибираю пішохідний маршрут"- ділиться блогер.

Тут дуже популярні види відпочинку, пов'язані з природою. Але зараз мені не вистачає близькості до цивілізації, адже з Києва за кілька годин можна дістатися в будь-яке місто Європи. З Нової Зеландії навіть політ в Азію від 8 годин за 1000 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла, чому не варто їхати працювати в Чорногорію

"У центрі Окленда все частіше з'являються вивіски з ієрогліфами, – ділиться наш герой. – Серед населення багато китайців, які приїхали на відпочинок або навчання. Тут вони вважаються забезпеченими населенням. Вони купують нерухомість і дорогі автомобілі, тому багато бізнесменів орієнтуються на них. На відміну від українців, місцеві жителі – ківі – не надають великого значення розкоші. Ніхто на Lexus не буде демонстративно "підрізати" водія на старій Toyota. Однак, в Україні люди сердечніші. І я сумую за душевним спілкуванням. Ківі дуже привітні, але подружитися з місцевими складно. Проте контакти заводити необхідно. Тут прийнято наймати на роботу знайомих людей, в чиїй адекватності роботодавець впевнений. Тому як більше цінуються не технічні навички, а вміння бути частиною колективу".

Автор: segodnya.ua
  Серед населення багато китайців, які приїхали на відпочинок або навчання
Серед населення багато китайців, які приїхали на відпочинок або навчання

Ще Олександр сумує за нашою піцою. Хоча в Зеландії є свої "хіти" – наприклад, ікра їжака.

Пара: в'єтнамки взимку і хака

Ірині Воробйовій, інтерну-медику, щасливий квиток до Нової Зеландії дістався завдяки шкільним подругам, які відкрили шлюбне агентство в Запоріжжі:

"Мій майбутній чоловік був один з 7 новозеландців, які приїхали в Україну знайти наречених. Але ми з Джеймсом єдині, хто зіграв весілля. Пізніше чоловік зізнався, що закохався в мене завдяки борщу зі сметаною, пюре і котлетам, які я порадила йому замовити при першій зустрічі. Він в свою чергу теж вразив мою маму кулінарним шедевром – десертом "Яблучні крихти".

Автор: segodnya.ua
  В Австралії цінують роботу сантехніків та електриків
В Австралії цінують роботу сантехніків та електриків

Візит у відповідь здійснила через рік. У невеликому місті Нейпір я потрапила в справжній холостяцький будинок з метровим шаром пилу і горою одягу на дивані. Джеймс зробив мені пропозицію на Різдво. Я підозрювала, що обручку він купив ще в Україні, але йому важливо було схвалення батьків. Хоча спочатку вони поставилися до мене з побоюванням. Квитки з України в Нову Зеландію коштують від 55 тис. гривень, тому моїх родичів на весіллі не було. Мама дивилася церемонію по Skype. Ноутбук стояв на окремому стільчику. На весіллі дядьки Джеймса в мою честь виконали національний маорійські танець зі співом – хаку. Це було класне видовище. Його вчать навіть в школах. Ми живемо біля школи, тому часто чую дитячі голоси, в унісон кричущі слова хаки. І кожен раз згадую весілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла про життя серед бедуїнів в пустелі Марокко

Після весілля я працювала рік офіціанткою, але пізніше стала допомагати Джеймсу вести бізнес, займаючись паперовими справами фірми з повалення лісу. Я – вдома, а він на ділянках. Спочатку мене навіть дратувала показна привітність, але потім я до неї звикла, як і до зовнішнього вигляду місцевих. Тут в будь-який час року можна побачити людей у ​​в'єтнамках. Це – національне взуття на всі випадки життя. Ідеш взимку по вулиці, а тобі на зустріч – людина в пуховику і в'єтнамках. Тінейджери взагалі можуть виходити в піжамах і шкарпетках, без взуття".

Автор: segodnya.ua
  Весілля на узбережжі. Всі витрати по організації церемонії повністю взяв на себе наречений
Весілля на узбережжі. Всі витрати по організації церемонії повністю взяв на себе наречений

Родина: бізнес-вата і штраф за лампу

Сім'я Карпенко іммігрувала до Австралії за студентською візою, коли їх маленькій дочці Соломії виповнився рік.

"Був січень. Прямо в аеропорту ми переодяглися в шорти, а шуби залишили батькам, які нас проводжали, – згадує Ірина. – Переліт тривав 28 годин. Дочка його перенесла стійко, але після чергової пересадки ми потрапили в компанію п'яти немовлят. Взявши приклад один з однієї, діти плакали всі три години до приземлення. Забронювати тут житло, перебуваючи в Україні, було неможливо. 10 днів ми жили в хостелі з підлітками, що пили і курили травичку. Пізніше нам вдалося переїхати в квартиру без меблів та з голими стінами. Пощастило, що місцеві тут часто оновлюють інтер'єр, виносячи старі речі за хвіртку. Так ми знайшли меблі і навіть працюючий комп'ютер. Переїжджаючи в інший штат, ми все це продали".

Щоб мати стабільний дохід, батько сімейства Дмитро купив апарат для виробництва солодкої вати.

Автор: segodnya.ua
  Щоб мати стабільний дохід, батько сімейства Дмитро купив апарат для виробництва солодкої вати.
Щоб мати стабільний дохід, батько сімейства Дмитро купив апарат для виробництва солодкої вати.

"У Мельбурні влада вся схиблена на техніці безпеки, і без ліцензій, довідок, сертифікатів ти просто не маєш права щось робити, – нарікає Дмитро. – Мені пощастило домовитися продавати вату на території ринку без будь-якої бюрократії за 80 доларів на добу. У перший день торгівлі весь день йшов дощ. Мені вдавалося виручити майже 350 доларів за день. Тут дуже цінуються роботи, які у нас не в пошані: сантехніки та електрики. Навіть щоб вкрутити лампочку у власній квартирі, потрібен особливий дозвіл. Якщо ти зробиш це сам, а потім трапиться пожежа – тебе оштрафують. Місцеві чоловіки навіть не возять з собою в машині інструменти і, думаю, навіть не тримали їх в руках".

Кочівники: День королеви і скайп-диктант

Поштовхом до переїзду для сім'ї Анжели Романенко стало пограбування львівської квартири. Зібравши по валізі уцілілих речей, сім'я освоїла життя діджитал-кочівників. Спочатку перебралася в Чорногорію, а 2015 року в Нову Зеландію на дипломну програму, яку радили Kiwi Education.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залишають посилки з дорогими телевізорами біля квартир – українка поділилась враженнями від життя у Кремнієвій долині

"До цього моменту у мене не було вищої освіти, але був досвід роботи програмістом, – ділиться Анжела. – З багатьма клієнтами з СНД ми співпрацюємо досі. Завдяки інтернету ми не прив'язані до певного місця, і у нас є дохід. Через деякий час я стала нудьгувати за київською IT-тусовкою. Тому періодично приїжджаю на конференції за натхненням. В Зеландії населення маленьке – учасники майже одні й ті ж. З України в якості сувенірів привожу львівську каву і шоколад".

Автор: segodnya.ua
  Переліт з України до Австралії триває 28 годин
Переліт з України до Австралії триває 28 годин

Син Анжели пішов в перший клас вже в Окленді:

"Система освіти дуже відрізняється від нашої. По-перше, вступити в школу можна, як тільки виповниться 5 років. Чекати першого вересня не потрібно. По-друге, тут тематичне навчання. Наприклад, цілу чверть в школі будуть вивчати космос. Тоді на математиці учні будуть робити розрахунки відстаней між планетами, а на літературі читати про чорні діри. Завдяки школі син став розмовляти англійською за кілька місяців. Його місцеві приймають за свого. Але вдома ми говоримо тільки російською, а бабуся по Skype пише диктанти з онуком".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їдуть скуповують продукти, коли прогнозують сніг– українка розповіла про менталітет американців

"Життя в Новій Зеландії дуже неквапливе, як в будь-якій розвиненій і теплій країні, – розповідає Анжела. – Прокидаються тут рано: кав'ярні відкриті вже до 6.00, а ось после 17:00 мало кого можна застати за роботою. Китайські ресторани – виняток. Вони орієнтуються на приїжджих і відкривають двері з 16:00 до пізнього вечора. В Зеландії дуже розвинена культура барбекю. У багатьох парках стоять мангали газові і на дровах. Тому нічого, крім їжі, приносити не потрібно. У Різдво тут +20 градусів, тому багато збираються в парку на пікнік із залишками святкової вечері. Крім усього іншого, ківі відзначають День народження англійської королеви і День трудящих".

Перед вступом у школу у Лівані обов'язково треба три роки провчитись у дитсадку. У перший клас ідуть в 6 років, як в Україні.

Зараз ви читаєте новину «Розповіли, як живуть українці в Австралії і Новій Зеландії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути