Четвер, 07 грудня 2017 00:16

Гостям дарують гроші: українка показала, як святкують поминки в Нігерії
5

Автор: з архіву Ірини Пілат
  Ірина Пілат разом із чоловіком та сином преїхала в Нігерію
Ірина Пілат разом із чоловіком та сином преїхала в Нігерію

У Нігерії на свята гостям прийнято дарувати гроші. А святкування поминок нагадує весілля. Гості танцюють та веселяться. Про це Gazeta.ua розповідає українка Ірина Пілат, яка разом із чоловіком та маленьким сином Лукасом переїхала жити у місто Лагос.

"Сам похорон у Нігерії відбувається дуже закрито і скромно. Але на поминки родичі влаштовують вечірку в честь померлого. За пишністю і розмахом це виглядає фактично, як весілля. Збирається від 200 до 300, а іноді й 500 людей. Найближчі родичі купують однакову тканину та шиють з неї національний одяг. У такий же колір оформляють декорації. Жінки роблять макіяж і зачіски в салонах, - розповідає Ірина Пілат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, як живе у Каліфорнії українська родина з 15 дітьми

"На поминках грає музика, усі танцюють, веселяться, їдять та п'ють. В місцевих мусульман все строго - похорон в день смерті, а поминки на 8 або 41 день. А християн роблять похорон тоді, коли всі приготуються до вечірки. Жінка, у якої я була на поминках в жовтні, померла ще в серпні".

Усім гостям на поминках чи будь-якому іншому святі прийнято давати гроші.

"Дуже здивувалася, коли на поминках до мене підійшов дядько і дав якість купюри. Думала, то просто роздрукований папір. Виявилося - справжні гроші. Також роздають меморіальні сувеніри — посуд, горнятка, наклейки із надписом "на пам'ять про таку-то людину чи свято". Якщо зайти у звичайний будинок, можна побачити багато посуду з такими підписами. Його збирають, щоб не витрачатися на новий", - розповіла Ірина Пілат.

Такими плакатами анонсували поминки в районі
Фото: з архіву Ірини Пілат
Ірина Пілат разом із чоловіком та сином преїхала в Нігерію
На нігерійських поминках грає жива музика
Найближчі родичі купують однакову тканину та шиють з неї  одяг на поминки

Зараз ви читаєте новину «Гостям дарують гроші: українка показала, як святкують поминки в Нігерії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі