Середа, 20 жовтня 2010 00:26

20 жовтня

1714 — російський імператор Петро І підписав наказ, який забороняв зводити кам'яні будинки на території країни, крім Петербурга. За його задумом це місто мало забудовуватися тільки домами з каменю. Наказ мав залишити каменярів по всій країні без роботи і змусити їх переїхати на роботу до Петербурга. Робочих, які помирали від важкої праці, голоду і хвороб, звозили на будівництво десятками тисяч. Наказ діяв до 1741-го.


1932 — недалеко від міста Запоріжжя відбулося урочисте відкриття першої черги, п'яти енергоблоків, Дніпровської гідроелектростанції ім. Леніна. Цей день вважають офіційною датою введення станції в експлуатацію. Утім першу електроенергію Дніпрогес видала 1 травня 1932-го, коли запустили перший агрегат. Повний монтаж обладнання завершили 1939-го.


1965 — шведська компанія "Вольво" випустила останній, 440-тисячний автомобіль, марки PV544, представлений 1958-го. Він став першим автомобілем, в якому з'явилися ремені безпеки, а його технічні параметри були одними із кращих у першій половині 1960-х серед авто аналогічного класу. Щорічно оновлюваний протягом восьми років, PV544 був серед найпопулярніших автомобілів свого часу. Половину випущених автівок експортували за межі Швеції.

Зараз ви читаєте новину «20 жовтня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода