26 квітня був презентований документальний фільм "Лазуровий пил" на телеканалі "Україна". Стрічка присвячена 30-річчю пам'яті аварії на Чорнобильській АЕС.
"Завжди сильніший ефект мають історії людей. Створюючи фільм, ми зрозуміли, що немає сенсу шукати іншу форму, - розповідає автор фільму Ілларіон Павлюк на допрем'єрному показі. - Герої нашого фільму - двоє людей. Перший - це професійний гід зоною відчуження Олександр Сирота, який показує нам місто. Йому було 10 років, коли довелося покинути Прип'ять. Другий герой - це Марина Сівець, яка була вагітна під час аварії і проживала у покинутому місті. Її історія найбільш драматична".
Марина Сівець під час зйомок розповіла, як врятувала свого ще ненародженого сина після аварії. Вона зважилася на втечу з лікарні. Її змушували зробити аборт.
Робота над фільмом тривала 8 місяців. За цей час знімальна команда робила 4 відрядження до зони відчуження влітку, восени та взимку.
"Були в небезпечному місці, де рівень радіації зашкалював, - коментує Олег Рогожа, автор і продюсер фільму. - Показники там перевищують допустимі в 22 тисячі разів. Це був підвал, куди скидали одяг пожежних на ЧАЕС. Розуміли, що якщо в цьому місці щось піде не так, нас може спіткати така ж доля, що і перших ліквідаторів. Вони загинули через кілька днів після аварії".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще 40 років Чорнобиль впливатиме на здоров'я українців
У фільмі за допомогою спецефектів показано як виглядають конкретні місця у Прип'яті до аварії і після.
"Одне з відкриттів зони відчуження мене сильно вразило, - говорить Володимир Рибась, режисер "Лазурового пилу". - Всі вважають, що гігантські соми і безліч тварин в лісі - це прояв впливу радіації. Але насправді це не так. Коли людина покидає територію, природа бере своє".
Документальний фільм "Лазуровий пил" було показано в Канаді у межах Українсько-Канадського кінофестивалю. Його можна подивитись на сайті каналу.
Коментарі