Папа Франциск зробив, наразі, дві речі, за які мені хотілось особисто потиснути йому руку. Вирішила подякувати за "молитву про Україну" в січні 2014-го (коли, після випущених голубів, стався всім пам'ятний інцидент з круком і чайкою). (Після того, як понтифік символічно випустив голубів миру, щоб припинити насильство в Україні - на них напали інші птахи - Gazeta.ua). І за нотабене в інформаційній війні.
Про це написала на сторінці у Facebook письменниця і філософ Оксана Забужко. Аудієнція з Папою Римським Франциском відбувалася в греко-католицькому соборі св. Софії в Римі в рамках нагородження лауреатів відзнаки блаженного Омеляна Ковча. Також виклала відео.
"Щось схоже на правило можна вивести: при виборі між "універсальним" і "українським" вибирай "українське". Не помилишся, бо за "універсальне", в 99 випадках із 100, знайдеться кому потурбуватися й без тебе, а от за "українське" - в 99 випадках із 100 якраз ні, на жаль. За "засудження фейків" подякував йому, після мене, інший лауреат відзнаки блаженного Омеляна Ковча - Тімоті Снайдер, отож потрібний "сигнал" було таки подано!"
Поділилася враженнями від зустрічі з понтифіком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лауреати відзнаки Омеляна Ковча зустрінуться з Папою Римським
"Мушу сказати, це досить дивний досвід - кілька хвилин спілкування з кимось, хто все ще наділений чи не найбільшою владою на планеті - без будь-яких "дивізій" (всі ж пам'ятають Сталінове роздратоване: "А сколько дивизий у Папы Римского?"). Коли розумієш, що в тебе є всього хвилина-дві, щоб просигналити тому, хто отримує тисячі прохань щоденно, про щось одне, направду важливе", - написала Оксана Забужко.
Також письменниця зазначила, що 28 січня Папа Франциск заступився в Італії за українських заробітчанок, назвавши їхню працю "харитативною місією"
"Гадаю, це більше, ніж будь-хто з європейських політиків зробив воднораз для будь-якої групи міґрантів. Українці Італії мали того дня всі підстави кричати Святому Отцеві на виході з церкви: "Віва Папа!" і "Дя-ку-є-мо!" Не знаю (не було часу глянути), чи і наскільки це прозвучало в наших ЗМІ, але, на добрий лад, така новина мала б бути в числі топових", - зазначила письменниця.
Відзнаку імені Омеляна Ковча вручають щороку за значний внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму.
Комітет відзначив видатну літературну працю та громадянську позицію Оксани Забужко, чесну і правдиву розповідь авторки про рідний народ, яка стала його голосом у світі та виразним словом на захист національної гідності й універсальних людських прав.
Коментарі