Українська режисерка Аксинія Куріна розповідає про свій короткометражний фільм "Гауді". На фестивалі "Молодість" його покажуть вперше. Це один з 27 конкурсантів національної програми. Знімалася картина в рамках альманаху короткометражок "Україна, гудбай!"
- Яка ключова ідея фільму "Гауді"?
- Наш герой Віктор закоханий у Барселону та роботи відомого архітектора Гауді. Він прагне здобути грант на навчання в Барселоні і виїхати за кордон. Так і назвали фільм – "Гауді". Бо назва оригінального сценарію Марисі Нікітюк "Краса" мені здалася надто патетичною. Загалом, фільм про втрачене покоління, яке живе у внутрішній еміграції і мріє покинути Україну. Так, вони егоїсти. Але егоїсти, які глибоко страждають від неможливості творчої реалізації тут і зараз. Обставини бувають сильніші людей і було б неправильно судити їх за це. Тим паче, що герої виросли під час пострадянського розпаду, коли "ніхто нікому нічого не винен". Батьківщина їх ігнорує, а вони у відповідь її ненавидять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Українських злих" покажуть на міжнародних кінофестивалях
- Чи були якісь труднощі під час зйомок? Або ж приємні сюрпризи?
- Приміром, жоден ринок секонд-хенду не пустив нас відзняти кілька сцен. Продюсери і художники по черзі їздили з одного столичного ринку на інший, поки їм не сказали, що це даремно. Бо в них своя, так би мовити "профспілка": якщо до одного приходите – то потім всі про це знають. Зрештою ми придумали як зняти сцену на секонд-хенді, але не так як мені хотілося від початку. А з приємних сюрпризів – аранжування Баха для нашого фільму від музикального продюсера Євгена Ступки. І чим далі, тим більше мені подобається ця музика. До того ж я знайшла гарних акторів на головні ролі двох друзів. Це Віктор Марвін та Валентин Бойко. Вони добре спрацювалися і в кадрі виглядають по-справжньому щирими друзями. Обидва, до речі, вчилися в різний час на курсі Рушковського в Київському театральному університеті.
- Як ви оцінюєте фільми інших учасників національного конкурсу?
- Я не бачила всю програму цього конкурсу, тому оцінювати не буду. Подивлюся все, на що вистачить часу. Також збираюся на ретроспективи Мілаша Формана і Алена Роб-Грийе. Іще в моєму обов'язковому списку – програма нової канадської анімації.
Коментарі
10