Відомий український педіатр Євген Комаровський виступив з відкритим листом, адресованниим політикам і журналістам. У фокусі лікаря - новий наказ МОЗ - Державні санітарні норми і правила "Облаштування, забезпечення, утримання дошкільних навчальних закладів та організація життєдіяльності дітей".
9 серпня Міністерство юстиції України зареєструвало наказ, що має силу закону - він опублікований і набув чинності 3 вересня.
"Перше відчуття після прочитання - змішане почуття подиву, обурення і сорому. Але, схоже, поняття " сором" зовсім не з тих почуттів, що особливо турбують творців цього шедевра корупційної бюрократії! - Пише відомий лікар-педіатр Комаровський. - Міністерство охорони здоров'я України залишається жити у своєму особливому світі. З радянським мисленням, радянської звичкою спілкуватися з народом за допомогою наказів, з сучасною корупцією, безвідповідальністю і безкарністю", - пише фахівець.
Новий закон лікар називає роздутим і абсолютно нездійсненним. Даний документ зокрема наказує виконувати взаємовиключні і абсолютно неефективні заходи: так правило про те, що у приміщеннях дитячого саду повинна бути відносна вологість повітря 40-60 % повністю нівелюється забороною встановлювати кондиціонери та зволожувачі повітря.
"Центральне опалення (яке триває 6 місяців у році) - потужний фактор, що висушує повітря. І відносна вологість повітря в опалювальних приміщеннях завжди нижча 40 %. Підняти її можна тільки за допомогою зволожувачів повітря. Закон наказує, що температура повітря в спальнях дитячого садку повинна бути (залежно від віку) у межах 18-21 ° С. Мінімум 4-5 місяців у році для того, щоб підтримувати таку температуру, необхідно здійснювати кондиціювання повітря. Але в цьому ж законі написано: "Забороняється установка кондиціонерів і зволожувачів повітря будь-якого типу". Тобто прописуючи норми, законодавець свідомо позбавляє можливості цим нормам слідувати", - пише лікар.
На думку Комаровського цей закон не має нічого спільного з дійсно важливим і корисним документом - єдине, чому він дійсно може сприяти - ще одній можливості можновладцям наповнити свої кишені.
"Висунути завідомо нездійсненну вимогу, а потім покарати за невиконання - це називається свавіллям. Десятки вимог, явно розрахованих на розумово відсталих читачів, типу "Перегорілі лампи підлягають своєчасній заміні", або "Форма тіньових навісів може бути прямокутна або кругла ..." - а якщо овальна - так це незаконно!" - пише Комаровський у своєму листі.
Повний текст листа можна прочитати у блозі Євгена Комаровського. Повний текст обговорюваного закону - на державному порталі.
Коментарі
8