вівторок, 02 серпня 2016 17:14

В Україні показують нову стару історію про Джейсона Борна
9

28 липня в український прокат вийшла стрічка "Джейсон Борн". Режисером фільму про спецагента цього разу став Пол Грінграсс. На IMDb стрічка має рейтинг 7,3, а на сайті Rotten Tomatoes відгуки критиків досягли 57%.

Пригодницький бойовик "Джейсон Борн" – вже п'ята робота про мовчазного та витриманого спецагента. До речі, стрічка також стала продовженням фільму "Еволюція Борна", знятого у 2012-му. Після зйомок у перших трьох частинах виконавець головної ролі Метт Деймон відмовився грати далі роль спецагента. Але після четвертої частини актор передумав й заявив, що із зацікавленістю продовжить роботу над героєм франшизи.

Сценарієм займались Пол Грінграсс, Крістофер Раус – володар премії "Оскар" за кращий монтаж у 2008 році за фільм "Ультиматум Борна" та сам Метт Деймон. Зйомки нового Борна розпочались у серпні 2015-го. Знімальна група працювала на території США, Великобританії та Німеччини.

Коли всі із захватом говорили про "Ідентифікацію Борна" та "Ультиматум Борна", то я не могла розділити їх емоції, але й говорити про те, що "старий" Борн був поганий — також не могла. Таке буває, коли стається певний жанровий колапс: хтось любить бойовики, хтось фантастику, хтось мелодрами.

Мені подобається образ Борна через його драматизм, в нього є своя історія, яка пронизує усі частини франшизи. Але ця історія супроводжується перегонами на крутих тачках, перестрілками, суперзавданнями та місіями. Це вже примхи жанру.

Новий Борн – це все той же старий Борн. У фільмі є купа відсилань до попередніх частин, тому, можливо, є сенс підготуватись до перегляду. Я була погано підготовлена, тому доводилось напружувати пам'ять.

Для мене головною вимогою до бойовиків є хороша динаміка. Фільм має пробігти швидко й не повинно виникати відчуття, що сюжет розгортається занадто повільно, або занадто швидко. У "Джейсоні Борні" з цим велика проблема. Не дивлячись на інтровертного, мовчазного спецагента – що вигідно відрізняє цей образ від інших схожих – стрічка дуже й дуже повільна. Але як можна зробити повільним бойовик? Я довго шукала відповідь на це питання й особисто для мене ситуація з темпоритмом склалась така: майже весь час у фільмі йде якийсь рух: або Борн їде в машині, або він біжить, або знову в машині, або йде суперекшн – сцена бойовки, а потім знову машини – коротше, стрічка побудована так, що все, що показується в кадрі, постійно рухається. Й це викликало певний парадокс – коли постійно дивишся, наприклад, як хтось біжить або стрибає, то це з часом починає набридати й навпаки здається, що дія відбувається дуже довго, повільно. Така ж ситуація з фільмом – після хвилин 30 стало вже настільки нудно, що очі почали закриватись. Хоча "поспати в кінозалі" – це взагалі не про мене.

Власне новий Борн виявився дуже динамічним й дуже повільним водночас – це великий пробіл, через який я не могла адекватно сприймати стрічку. Але сам сюжет у дусі всієї франшизи: витриманий, детальний й драматичний. Гармонійно вписалась Алісія Вікандер, яка протягом всього фільму намагається бути проти системи. Варто відмітити також й фінал – це не крапка, а трикрапка, що дозволяє глядачеві пофантазувати над продовженням історії.

Якби не проблема з динамікою, певно, я могла б поставити 4+, але ця проблема настільки велетенська, що хочеться показати "червону картку" й піти поспати.

Стрічка "Еволюція Борна" 2012-го при бюджеті в 123 мільйонів доларів зібрала у світі 276 мільйонів. Касові збори нового Борна вже досягли 109 мільйонів при бюджеті в 120.

Зараз ви читаєте новину «В Україні показують нову стару історію про Джейсона Борна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі