Книги, виготовлені з незвичних матеріалів, представили на виставці у Тернопільській центральній міській бібліотеці. В експозицію ввійшли видання з тканини, дерева, скла, картону і паперу ручного лиття.
Унікальні авторські арт-буки привезли до Тернополя з Київського музею книги та друкарства.
Як розповіла Gazeta.ua співробітниця музею книги та друкарства Галина Карпінчук, кожна така книга існує в єдиному екземплярі.
"У нашій колекції є понад 30 арт-буків. Але до Тернополя ми привезли тільки 8, оскільки їх дуже складно транспортувати. Ці видання створені більше для споглядання, ніж для читання. Серед авторів – студенти й викладачі художніх університетів, українські й зарубіжні художники. А тексти переважно мають вигляд окремих реплік, щоденних записок. Хоча є в нас і вірші - збірник японської та української поезії", - сказала вона.
Найменша книга – зі скла. Має лише 1 сторінку. А найбільша – з картону, вона налічує 50 сторінок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найдорожчу книгу в світі продали на аукціоні за 8 млн доларів
"Час створення кожної такої книги – це дуже індивідуально. Всі автори працюють окремо. Найдовше виношують саму ідею, яким буде видання. А на його виготовлення може піти всього кілька днів. Або й кілька місяців, якщо мова йде про виготовлення паперу ручного лиття. Це складна технологія – такий папір роблять на трав'яній основі, проварюють, заливають у форми. Готову книжку оформляють із допомогою полотна, шкіри, дерева. Написи в кожному виданні теж зроблені по-різному: є і друковані літери, і мальовані акварельними фарбами, і тушшю", - додала Галина Карпінчук.
Виставку провели у рамках ІІ фестивалю "Бібліофест". Дійство організували Тернопільська міська бібліотечна система та міське управління культури.
"Для людей це новинка. Таким чином ми заохочуємо молодь відвідувати бібліотеки, цікавитися книжками", - повідомила Gazeta.ua Ніна Денисюк, директор центральної бібліотечної системи Тернополя.
Коментарі