До спецпроекту "Енциклопедія Майдану" увійшли шість фільмів: "Мир", "Хоттабич і його команда", "Очищення", "Євромайдан SOS", "Канцелярська сотня" та "Мова". Наступні фільми будуть показані на XIII Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA у Києві. Весь цикл "Енциклопедія Майдану" буде представлений у 252 містах і містечках України під час Мандрівного фестивалю, у 158 кіноклубах медіапросвіти Docudays UA та в кінотеатрах Європи й Америки в рамках проекту "Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом".
"Енциклопедія Майдану" – спецпроект Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який здійснюється за підтримки Посольства Швеції в Україні. Це цикл короткометражних документальних фільмів. Герої фільмів – правозахисники, волонтери, військові медики, журналісти, блогери, прості люди, які змінили реальність у сучасній Україні. У кожного героя своя історія, проте всі разом вони складаються в єдину оповідь.
"Під час Євромайдану режисери та журналісти, які співпрацюють із фестивалем Docudays UA, щодня знімали події, героїв і самі брали участь у різних акціях. Вони приходили відігріватися або й ночувати в офіс фестивалю Docudays UA, який розташований за 100 метрів від Майдану, показували те, що зняли, обговорювали, що можна з цього зробити. Так народився фільм "Євромайдан. Чорновий монтаж", який відкривав Docudays UA у 2014 році. Але знятого матеріалу набагато більше, тому згодом виник задум зробити цикл короткометражних документальних фільмів про громадські ініціативи самоорганізації, які народилися під час Євромайдану" – розповідає про ідею проекту продюсер циклу, арт-директор Docudays UA Роман Бондарчук.
Режисер фільмів "Енциклопедії Майдану" Сергій Лисенко зазначив, що вони працюють над фільмами, щоб зберегти безцінний досвід Євромайдану і показати, яке продовження він отримав зараз.
Перші стрічки можна переглянути в онлайн-кінотеатрі.
Коментарі