Міністерство освіти затвердило пропозиції осучаснення програми "Літературне читання" для молодших класів. 90% авторів вперше внесені в програму з читання.
До списку затверджених у 1-4 класах увійшли письменники: Тетяна Стус, Іван Андрусяк, Леся Вороніна, Оксана Лущевська, Сашко Дерманський, Марина Павленко, Галина Ткачук, Іван Малкович, Катерина Бабкіна, Зоряна Живка, Наталка Малетич, Галина Малік, Лариса Ніцой, Дмитро Кузьменко, Оксана Кротюк, Валентина Вздульська, Галина Вдовиченко, Зірка Мензатюк, Лариса Денисенко, Олеся Мамчич, Саша Кочубей, Любов Відута, Сергій Пантюк, Наталка Поклад, Григорий Фалькович, Катерина Міхаліцина, Василь Голобородько, Ігор Січовик, Мар'яна Прохасько та Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Юля Смаль, Марина та Сергій Дяченки, Юрко Бедрик, Анатолій Качан, Дмитро Чередниченко.
До переліку потрапив український поет, автор поетичних збірок "Вези мене, конику", "Зелена квітка тиші", "Спорудження храму", Михайло Григорів, який помер 3 січня цього року.
"Може здатися, що мало імен сучасників, що когось несправедливо "забули" чи ще щось. Це не так. На жаль, були суттєві обмеження по кількості. До програми входять не цілі книги, а 1-3 поезії чи тексти. Та і це не весь перелік. Там ще багато зі старої програми. Слід було запропонувати дітям цілісні "ергономічні" тексти, а не як раніше - видерті шматки, часто позбавлені контекстів, з хай і прекрасних, але великих за обсягом творів. " - пише на Facebook Тетяна Стус, дитяча письменниця, яка брала участь у створенні нової програми.
Один з затверджених авторів Ігор Січовик виразив своє незадоволення такими змінами в системі освіти.
"Відзвітували на "ура". Нічого не змінилося. Та сама риторика. Цю школу треба закривати, розганяти, розвалювати. Ми досі живемо в 1950-х невідомо якого століття. Не розумію, від чого така радість?" - пише в коментарях на Facebook Січовик. Потім звертається до Тетяни Стус із проханням вилучити його твори зі списку рекомендованих.
"Зміна підручника нічого не дасть. Хоч золотим його зробіть. Совок лишається совком. Це не педагогічна наука, а латання свитки", - продовжує письменник.
Письменниця Лариса Ніцой, яку теж зарахували до списку, інакше сприйняла новину. "Ухтишка! Я відірвалася від життя. Хто це? Що це? Дякую", - пише Ніцой.
За новою програмою молодші класи навчатимуться з 1 вересня. До кінця року планують видати хрестоматію, яка міститиме твори зазначених авторів. Які саме твори до неї потраплять - поки що невідомо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Сергій Жадан віддасть свою премію дітям Луганщини
Коментарі