Середа, 05 грудня 2012 20:21

У Львові вперше показали литовських князів
9

Фото: Фото: Павло Паламарчук

Сьогодні у львівському палаці Бандінеллі відкрилася виставка "Портрети великих князів і вельмож Литовських". На експозиції представлено 36 полотен 16-19 століття.

Найбільше є зображень литовського роду князів Радзивілів. Також частина виставки складається із портретів знаті Речі Посполитої. Імена художників, які малювали портрети литовських князів та вельмож, встановити не вдалося. Всі роботи до цього зберігалися у фондах Львівського історичного музею. Це перший їх показ широкому загалу в Україні.

"Більшість картин була відреставрована литовцями, - розповів старший науковий працівник музею Мар'ян Вахула. - Через це, перше їх представлення відбулося у Вільнюсі. В фонди музею картини потрапили в 40-х роках минулого століття. Коли на наші землі прийшли радянські війська, їх вилучили із приватних колекцій та музеїв. За Союзу їх не виставляли на показ. Вважали проявом буржуазної культури".

Реставраційні роботи проводили близько двох років. Литовські реставратори підібрали до полотен також і стилізовані рами. Після показу у Львові частину робіт перемістять знову до фондосховища, деякі картини увійдуть до експозицій.

"Давно не бачила таких шикарних портретів, - розповіла відвідувачка виставки Ірина Бручик. - Коли дивишся на деякі картини, таке враження, що з них на тебе споглядає жива людина. Аж мурашки по шкірі пробігають. На вихідних приїде подруга з Івано-Франківська. То вже точно знатиму, на що її зводити, щоб вразити".

Крім того, під час відкриття виставки відбулася презентація її каталогу. Він надрукований одразу трьома мовами — українською, литовською та англійською. Присвячений пам'яті героя України та колишньому директору картинної галереї Борису Возницькому.

Триватиме виставка до 31 грудня.

Зараз ви читаєте новину «У Львові вперше показали литовських князів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 455
Голосування За якою перенесеною культурною подією ви найбільше сумуєте?
  • Книжковий Арсенал
  • Кінофестиваль "Молодість"
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Leopolis Jazz Fest
  • Kyiv Comic Con
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути