
Роман-попередження в двох книгах "Ничья земля" Яна Валетова вийшов у видавництві "Фоліо". В ньому письменник передбачив утворення ДНР і ЛНР.
Події відбуваються на території України. На київській ГЕС прорвало плотину. Від цього стався великий потоп, який викликав екологічну катастрофу. Західна Україна утворила Західну конфедерацію на чолі з гетьманом Стецьківом. Східні території заявили про створення незалежної республіки. Утворили свій парламент - "Раду олігархів" й увійшли до складу Російської імперії під керівництвом імператора Олександра Олександровича Крутова. Центральна частина держави, заражена радіацією, стала зоною спільного впливу, або ж Нічиєю землею. Звідти за два місяці після потопу евакуювали людей, а після спалаху чуми та холери закрили кордони. Пізніше в зону завозили в'язнів і злочинців з обох сусідніх країн. Книга написана 2005 року, вперше видана 2007 року в російському Санкт-Петербурзі, як "фантастичний бойовик".
- Я описав відновлення імперської влади в Росії та російсько-грузинську війну, яка трапилась через три роки після завершення роботи над книгою. Тільки за 10 років після першого видання "Ничья земля" повернулась додому, де її не хотіли бачити. Я добре пам'ятаю, як мене штовхали видавництва. Російські видавці вбачали в Крутові натяк на Путіна, а війну з Грузією вважали неможливою. Українські видавці казали, що Східна республіка - це фантазії, й теж не вірили в монархічні закидони господаря Кремля. Не хотіли ображати сусіда. Навіть мій друг і соратник, мій перший видавець Петро Хазін відмовився видавати книгу", - каже Ян Валетов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінка дізнається, що чоловік замучив десятки людей
За структурою "Ничья земля" - тетралогія. У серії чотири частини: "Ничья земля", "Дети капища", "Дураки и герои" и "Школа негодяев". Кожна частина -продовження попередньої. У романі п'ять сюжетних ліній. Головний герой Михайло Сергєєв має доставити берилій замовнику, подолавши обстріли, напади й катаклізми зони спільного впливу. За це мав отримати гуманітарну допомогу з ліками для жителів Нічиєї землі. Під час здійснення місії Сергєєв згадує своє минуле як оперативник Головного розслідувального управління Радянського союзу.
- Багато описаних персонажів, місць і подій мають реальне підґрунтя. В Москві справді існував інтернат для дітей тих, хто виїжджав за кордон працювати з економічної або військової лінії. В книзі Сергєєв провів дитинство в такому інтернаті. Описане мною підприємство в Києві, яке перероблює токсичний метал берилій, що замовляють головному герою терористи, існує досі. Коли я описую "розпил" можновладцями ласих шматочків української економіки, читачеві треба згадати, як навколо газу, електроенергії та атомної енергетики побудували величезні імперії. Вони спиралися частково на Москву і нею фінансувалися. А інша частина належала борцям за народні інтереси. Я це знаю, бо займаючись бізнесом, деякий час працював в енергетиці. З багатьма фігурантами був знайомий особисто. У книзі багато деталей, які стануть зрозумілі тільки людині, обізнаній у тому, як працює "закулісся". Решта можуть сприймати це як фантазію автора - це їх право .У книги є епіграф: "Моїй країні, якій я бажаю іншої долі". Я сподіваюся, що збудеться він, а не описане в романі", - каже письменник.
Роман-попередження "Ничья земля" отримав головний приз на конгресі фантастів "Інтерпрескон-2009" і нагороду "Бронзовий Кадуцей" фестивалю фантастики "Звездный мост".
Історичний роман "Королі Молдаванки" письменниці Ірини Лобусової вийшов у харківському видавництві "Фоліо".
Коментарі
1