Середа, 19 грудня 2012 13:04

Помічник головного рабина Києва заступився за слово "жид" в українській мові

Помічник головного рабина Києва заступився за слово "жид" в українській мові
Офіційна позиція головного київського рабина ще невідома. Фото: tsn.ua

Помічник головного рабина Києва Моше Асмана, Давид Мільман несподівано позитивно висловився у коментарі Цензор.НЕТ з приводу вчорашньої заяви Міністерства юстиції про слова "жид" і "жидівка", а також про те, що їх вживання не перечить українському законодавству.

"Мені особисто, як людині, не як духовному лідерові, слово "жид" подобається. Для України, так само як і для Польщі, - це слово традиційне. До революції взагалі не було іншого визначення. Важливо, що вкладає в це слово людина, яка його виголошує. І це не можна врегулювати ніяким законодавством. Погодьтеся, слово "кохана" теж можна вимовити так, що жінка зрозуміє, що її ненавидять ", - пояснив Давид Мільман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спогади єврейки про перебування в лавах УПА

Однак далеко не всі члени єврейської громади так спокійно сприймають слово "жид", вимовлене в їх адресу.

"Я знаю людей, цілком шанованих, які від подібних слів приходять в лють і впадають в легкий неадекват, - говорить Мільман. - Я, як приватна особа, готовий дозволити називати мене "жидом" і обіцяю, що нікого я за це не буду бити по обличчю. У тому, що стосується Мін'юсту, очевидно, в Україні все настільки добре з законами, що це відомство стало займатися такими тонкими сферами. "

Зараз ви читаєте новину «Помічник головного рабина Києва заступився за слово "жид" в українській мові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

47

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода