26 квітня у столичному кінотеатрі "Україна" перед прем'єрою російського фільму "Матч" заарештували 30 учасників ВО "Свобода". Вони намагалися зірвати показ стрічки.
До кінотеатру "сводобівці" приїхали близько 17.00. Вони були акредитовані на показ, як представники ЗМІ. Охорона кінотеатру відмовилася пропускати їх всередину. "Сводобівці" силою прорвалася всередину. Вони порвали банери з рекламою фільму і зайняли місця в глядацькій залі.
"Цей фільм — відверто українофобський. Всі україномовні персонажі в ньому негативні. Вони - нацистські калаборнанти, які допомагають розстрілювати євреїв. Одного з них зіграв Остап Ступка. Хотіли подивитися на цього нікчему, але він нам на очі показуватись боїться". - сказав кореспонденту Gazeta.ua "свободівець" Володимир Калугін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сумніваюся, що фільм "Матч" знайде широкого глядача - кінокритик
За 10 хвилин людей із зали вивели "беркутівці". Вони виштовхали їх з кінотеатру і запхали в автобус. Під час цього дівчина зі "Свободи" витягла з сумки пакет з яйцями і почали кидати в міліціонерів. Одному влучила в око, іншому — в спину. П'яти "сводобівцям" вдалося вийти через задні двері. Інших відвезли в Печерський райвідділ міліції.
Після інциденту вхід до кінотеатру патрулювали 5 міліціонерів. Всередину пускали лише за запрошеннями. Їх перевіряли двічі — на вході до кінотеатру й до глядацької зали.
Нагадаємо, що фільм Матч" зняв російський режисер Андрій Малюков. В ньому йдеться про футбольний матч між радянськими і німецькими футболістами в окупованому Києві влітку 1942 року. На початку квітня активісти 5 громадських організацій звернулися до Мінкультури з проханням заборонити показ стрічки в Україні. Та попри це, 20 квітня Державне агентство України з питань кіно видало стрічці прокатне посвідчення, з обмеженням за віком до 18 років і з умовою демонстрації на вечірніх сеансах після 18.00.
"Фільм показали експертам наприкінці березня. Після перегляду мені всі потиснули руку і сказали: "Гарний фільм вийшов. В нього буде прекрасна прокатна доля". А через два тижні все почало мінятися на догоду політичним переконанням. Його не пускали, щоб помститися за "сирну війну". Цей фільм потрібен людям будь-якого віку. На прем'єрі в Москві біля мене сидів 9-річний хлопчик. Половину фільму він плакав. Це показник того, що нам не вистачає фільмів про справжнє", - сказав на прес-конференції режисер стрічки Андрій Малюков.
Коментарі
23