Чим старша людина, тим менш щасливою вона є. Такими є результати опитування Київського міського інституту соціології. Так, у віці 18-29 років кількість щасливих українців становить 71%, а у віціі 70 і більше - 40% і менше.
"Найбільше себе відчувають нещасливими літні люди без віри у бога, - пояснює Gazeta.ua сімейний психолог Юрій Калашніков. - Через те, що у радянські часи релігія викорінювалася, нині більшість людей похилого віку не мають віри. Вони ввійшли у свій вік без Бога, тому нещасливі. Віряни завжди більш щасливі, бо приймають своє життя таким, як воно є. Вони завжди почувають себе краще".
На його думку, молодь більш щаслива, бо далека від екзистенційних питань, роздумів про смерть.
"Фактори, які роблять щасливою людину в молодості і в старості - різні. Літня людина може сказати: я прожив добре життя, у мене було багато вражень. Молода людина сприймає себе у контексті своїх можливостей, які покращать її життя в майбутньому: сьогодні я можу потерпіти, я пізніше я матиму все, що захочу. Якщо вона не бачить майбутнє у світлих тонах, не впевнена у ньому, вона нещасна. Хто навчився насолоджуватися сьогоднішнім днем, і в старості буде щасливішим", - говорить Калашніков.
Психолог також зазначив, чим більше молода людина боїться смерті, тим гірше вона ставитиметься до старої. Боязнь смерті залежить від виховання, соціальної обстановки, середовища, в якому людина живе, ставлення до життя.
Коментарі
29