середа, 08 листопада 2017 16:27

"Краще так, ніж ніяк" — продюсер про скасування ПДВ для кіно

"Краще так, ніж ніяк" — продюсер про скасування ПДВ для кіно
"Краще так, ніж ніяк" — продюсер про скасування ПДВ для кіно

Парламент послабив податкове навантаження на український кінематограф.

Депутати схвалили законопроекти, що скасовують податок на додану вартість та мита на ввезення техніки для виробників фільмів. Пільги діятимуть до 1 січня 2023 року.

Про переваги та недоліки звільнення кіно від сплати ПДВ розповідає український режисер та продюсер Володимир Яценко.

Наскільки корисним для кінокомпаній є скасування податку на додану вартість?

ПДВ для кіно - це перекладання коштів з однієї кишені до іншої. Більша частина фільмів фінансується державою. Виходить, що сама держава витрачає кошти, щоб сплатити цей податок у свою ж скарбницю. Абсурд! Добре, що це змінюють. Навесні ухвалили закон про державну підтримку кіно. Він досі не запрацював. Там закладені добрі речі, але не прописані механізми для їх впровадження. Внесення змін до Податкового та Митного кодексів — це якраз один із кроків до того, щоб цей закон почав працювати.

Які конкретні приклади позитиву можете навести?

Наприклад, скасували оподаткування квитків у кінотеатри. Вони мають подешевшати. Це добре, бо більше людей купуватимуть квитки на сеанси. Ці гроші будуть повертатися у систему національного кінематографу. Кінотехніку можна буде дешевше орендувати, бо скасували мито на ввезення.

Депутати кажуть, що податкове ослаблення привабить іноземних кіновиробників до України. Як вважаєте, чи можливо це?

Іноземці й так тут знімають. В України поки що є єдиний плюс — це низька собівартість через низьку оплату праці. Зі зростом економіки ця перевага зійде нанівець. У Європі в нас є сильні конкуренти з виробництва та залучення інвестицій. Це Болгарія, Угорщина. Там дорожче знімати, ніж в Україні. Але в них є приваблива річ — нормальна страхова система. Коли інвестор вкладає кошти в кіно, він знає, що вони в безпеці. Наші компанії не розуміють, як працювати зі страхуванням фільмів. З такими проблемами сюди не приїде жоден великий інвестор.

Деякі продюсери не розуміють, як на практиці працюватиме звільнення від ПДВ. Можете пояснити механізм відшкодування?

Якщо кіновиробник купуватиме камеру в магазині техніки, то ПДВ йому не відшкодують. Там цілий ланцюг посередників, податок вже закладений в ціну. Держава дає можливість не платити ПДВ, якщо замовляти товар напряму в постачальника. Тут вже вибір за кожним. Звісно, у нововведеннях є недоліки. Але краще так, ніж ніяк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український фільм про збитих льотчиків переміг у Варшаві

"Працюючи разом з іншими кіновиробниками над законом про держпідтримку кіно, і ми хотіли змінити правила гри на ринку, — додає співзасновник кінокомпанії "Фільм. юа" Сергій Созановський. — Ввели популярну в Європі та нову для України технологію субсидій на виробництво іноземних фільмів. Американські серіали "Місія нездійсненна", "Борджиа" фільмували в Чехії й Угорщині через податкові пільги в цих країнах. Співвіднесення ціни та якості відкриє можливість для створення картин у спільному виробництві й на нашій території. Наступного року зніматимуть щонайменше п'ять таких стрічок".

Зараз ви читаєте новину «"Краще так, ніж ніяк" — продюсер про скасування ПДВ для кіно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі