Художник-ілюстратор Кость Лавро приступив до роботи над ілюстраціями до казки Івана Франка "Фарбований лис".
"Нещодавно запропонував Івану Малковичу (директор видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"— ред.) намалювати "Фарбованого лиса", він із захватом погодився. Бо вже майже двадцять років видавництву, а не видано жодного твору Франка. При чому назва видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" із франківського твору "Грицева шкільна наука". Гусак так казав Грицеві, якому важко давалося навчання", - розповів Лавро.
На створення образу Лиса Микити художника надихнув власний кіт.
"Малюнки нової книги будуть дещо схожі на мої ілюстрації до Гоголівської "Ночі перед різдвом". Але "Ніч" трохи закомплексована в рухах та діях, а тут буде динамічна книга, побудована на характерах звірів. Вже вигадав образ Лиса Микити. У мене вдома є трирічний кіт. Він дуже войовничий та дикий, бо не кастрований. Взяти цього звіра на руки не можливо. Він тебе розірве. Як чоловік, я не можу віднести його на кастрування. От приблизно Лис Микита — це буде мій кіт. Цей герой не розбишака. Він таке справжнє хамло, що не має ніякої совісті і може творити все що заманеться", - сказав Кость Лавро.
"Звірі не є моїми улюбленими героями. Просто я є вже усталеним зоо-художником в Україні. Івану Малковичу здається, що тварин ніхто краще не намалює. Більшість художників йдуть від малюнку персонажа, а я йду від характеру. Щоб намалювати певний епізод стаю перед дзеркалом, кривлюся в нього, роблю потрібну фізіономію. Тоді швиденько біжу і на папері її зображаю. Або навіть перед дзеркалом малюю. Тому всі звірі з цікавими характерами — це мій автопортрет", - додав художник.
Кость Лавро — український художник-ілюстратор. Для видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" він проілюстрував більше 20 дитячих книжок. Його "Абетка" перемогла на конкурсі "Книга року—1999", а збірку "Улюблені вірші" перевидавали тричі. Художник 15 років співпрацював із французьким видавництвом "Баярд-прес". Французька казка "Різдво Великого Вовка" із його малюнками була видана 300-тисячним тиражем. Книжки із ілюстраціями Лавра також друкували у США та Швейцарії. 2010-го Кость Лавро став лауреатом премії ім. Тараса Шевченка.
Коментарі