Кабінет міністрів 8 квітня розгляне законопроект щодо запровадження контрактно-конкурсної системи в усіх закладах культури України. Про це заявив на брифінгу віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, повідомляє Укрінформ.
"Понад місяць тому Міністерство культури внесло на погодження в Кабінет міністрів законопроект про контрактно-конкурсну форму в закладах культури. Цей законопроект погоджений з усіма міністерствами і на засіданні українського уряду він буде схвалений і переданий на розгляд парламентської коаліції Верховної Ради України", - зазначив Кириленко.
Він пояснив, що Міністерство культури внесло радикальну пропозицію, і не лише музеї і театри, а й усі заклади культури по всій України повинні отримувати керівників тільки за контрактом і тільки після проведеного на демократичних засадах конкурсу.
Законопроект щодо запровадження контрактно-конкурсної системи в закладах культури України, який завтра має схвалити Кабінет міністрів, надає більшу самостійність цим закладам.
"Ми повинні розблокувати самостійність, в тому числі економічну, закладів культури - музеїв, театрів, заповідників. Вони повинні заробляти вільно в свій спецфонд, отримати механізм можливості акумулювати свої кошти на спеціальних рахунках, в тому числі і не в банку державного казначейства, а в банках, які будуть визначені ними самими, і використовувати ці кошти на власний розвиток", - зазначив Кириленко.
Він додав, що треба створити сприятливі умови і для державно-приватного партнерства, коли приватні інвестори можуть співпрацювати з державними закладами, із закладами культури і робити фінансові внески, при цьому маючи зобов'язання щодо збереження закладів культури у державній власності.
Міністр, зокрема, уточнив, що в законопроекті чітко виписано умови контрактів щодо художніх керівників театрів - на 5 років. Щодо інших закладів культури чіткого терміну немає, тому це має визначити парламент.
"Цей законопроект - а в ньому зміни до кількох законів, в тому числі і до закону про театр і театральну справу - передбачає укладення контрактів і з художнім та творчим персоналом. Але ми зробили перехідну норму - що з кожним працюючим творчим чи художнім працівником укладається контракт терміном до трьох років. Тобто всі, хто працює, не будуть звільнені, з ними по закону буде примусово переукладено контракт. А вже коли збіжить термін цього першого контракту, тоді буде оголошено конкурс", - пояснив Кириленко.
"Я думаю, що це зніме напругу з більшості питань, які виникають внаслідок тих чи інших рішень", - сказав Кириленко.




















Коментарі