Театр на Подолі закрив 32-й театральний сезон виставою "Шарлотта: трикольорова вистава з музикою". Її показала Канадська театральна компанія Theaturtle.
Це історія з життя художниці єврейського походження Шарлотти Саломон, яка жила у Берліні за часів нацистського режиму. Спектакль побудовано за її картинами.
Художница Шарлотта Саломон прожила 26 років. Загинула у газовій камері Аушвіцу, куди потрапила із дитям у лоні. Передала картини лікарю зі словами: "Потурбуйся про це, це все моє життя".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшла антологія найпопулярнішої любовної прози 1920-х років
Шарлотта створила близько 800 малюнків. Усі вони - поєднані спільним сюжетом і є, по суті, її автобіографією. Шарлотта надавала до своїх малюнків рекомендації щодо музичного супроводу і назвала свої твори "Життя? Чи театр?".
На її стиль вплинули події, які відбувалися в Німеччині у 1930-х роках. Свої уявлення про світ вона асоціювала із кольорами. Любов, розпач, гнів, страх смерті – усі кольори в фіналі поєднались у чорний. Темним тлом було закінчено виставу. ЇЇ мати померла, батько був арештований. Шарлотта дізнається родинні таємниці: мати і баба вкоротили собі віку, дід мав нахили до інцесту. Та у житті Шарлоти з'явилася жінка, яка стала їй найближчою людиною – її мачуха, прима Берлінської опери, Паулінка Бімбам.
Вистава зроблена у жанрі зінгшпіль (вид музичної вистави, в якій поєднується спів і діалоги. - gazeta.ua). Актори після своїх слів сідали на стільці на сцені і чекали подальшого виходу.
У виставі звучить музика Вагнера, Бізе, джазові композиції, стильові напрями 1920-30 років. Музика передає атмосферу тогочасної Європи. Люди у Німеччині, Франції, Італії жили так, наче навколо них не ллється кров, не відбувається анексія територій, немає репресій і війни. Родина Канн-Бімбам – це символ тогочасної Європи. Вона потерпає від гітлерівського нацизму і колаборує із ним заради примарного спасіння і спокою.
Акторам акомпонував квартет музикантів, які іноді теж ставали учасниками постановки. Деякі актори грали по кілька ролей, заявляючи на початку виступу, кого саме втілюють.
Над постановкою працювала міжнародна команда. Алон Нашман, художній керівник Theaturtle, написав лібрето. Чеський композитор Алекс Брезіна створив і адаптував музику для вистави. Режисером-сценографом виступила Памела Говард — офіцер ордена Британської імперії.
У "Шарлотті" зіграли 11 акторів, співаків, музикантів, з досвідом в опері, інді-музиці, кабаре та театрі.
Вистава йде англійською мовою, з українськими субтитрами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екранізують повість Кузьми Скрябіна "Я, "Побєда" і Берлін"
Відбулася за підтримки: уряду Канади, Канадської ради мистецтв, Ради мистецтв Онтаріо, Ради мистецтв Торонто, Канадської сценічної компанії, Театру Тарагон, Фестивалю Люмінато, Наталі Делієвої, Першого благодійного Театрального фонду, Асоціації жінок України "Дія", Київського Академічного драматичного Театру на Подолі, телеканал "Еспресо".
В Івано-Франківську представили проект від благодійного об'єднання "Творча криївка" під назвою "Театральна резиденція для бійців". Реалізовуватимуть його у співпраці з Івано-Франківським національним академічним театром ім. І. Франка. Об'єднання шостий рік реалізує проекти для підтримки учасників бойових дій та родин загиблих. Допопомагають бійцям відкрити нові можливості реалізації через одне з чотирьох мистецтв: театр, літературу, кіно, живопис.
Коментарі