Ексклюзиви
Неділя, 01 листопада 2020 16:42

"Кайдашеву сім'ю" переклали турецькою мовою без цензури
8

Повість Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я", перекладену турецькою мовою, презентували наприкінці тижня в офісі Асоціації солідарності "Українська Аланія" у Туреччині.

Про це йдеться на сторінці групи АланійкаUa у Facebook.

Турецький переклад повісті "Кайдешева сім'я" на волонтерських засадах зробила доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри тюркології КНУ імені Тараса Шевченка Ірина Покровська.
Фото: facebook.com/alaniykaUa
В Аланії презентували турецький переклад повісті "Кайдешева сім'я"
Наприкінці вечора усі гості отримали книгу "Кайдашева сім' я" в подарунок від пані Ірини з її автографом.
В Аланії презентували турецький переклад повісті "Кайдешева сім'я"
В Аланії презентували турецький переклад повісті "Кайдешева сім'я"

Переклала книжку на волонтерських засадах доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри тюркології КНУ імені Тараса Шевченка Ірина Покровська. Яка і презентувала своє дітище.

"В теплій дружній атмосфері пані Ірина розповіла про історію створення турецькомовного примірника "Кайдашевої сім'ї" - від виникнення ідеї до реалізації", - йдеться у дописі.

Найбільше гостей заходу турбувало, чи вдалося у турецькому перекладі передати колорит твору та зберегти гумор. Як зазначають у дописі, перекладачці навіть вдалося зберегти розділ, присвячений походу Мелашки на прощу до Києва, перекладений у повному об'ємі, адже у радянському виданні він був урізаний цензурою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український фільм уперше покажуть в турецькому прокаті

Ірина Покровська бере активну участь у розвитку співпраці турецьких та українських університетів. Орім того, гостя поділилася майбутніми планами, серез яких створення повноцінного україно-турецького словника.

Наприкінці вечора усі гості отримали книгу "Кайдашева сім' я" в подарунок від пані Ірини з її автографом.

"Кайдашева сім'я" Івана Нечуя-Левицького написана у 1878 році. Повість розповідає про життя та взаємини двох селянських родин, зображає багато деталей традиційного українського побуту та звичаїв. Вважається класичним твором української літератури.

Зараз ви читаєте новину «"Кайдашеву сім'ю" переклали турецькою мовою без цензури». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 456
Голосування За якою перенесеною культурною подією ви найбільше сумуєте?
  • Книжковий Арсенал
  • Кінофестиваль "Молодість"
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Leopolis Jazz Fest
  • Kyiv Comic Con
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути