Всесвітньо відома енциклопедія "Британіка" більше не буде видаватися в друкованому вигляді і повністю перейде на електронну версію. Про це оголосив сьогодні президент цього найстарішого в світі англомовного довідника Йорг Кауз.
За його словами, що видання "Британіки", яке вийшло в 2010 році й включає 32 томи, буде останнім. Досі енциклопедію виправляли, доповнювали й перевидавали приблизно раз на два роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мусульмани створили власну "Вікіпедію" і замінник Facebook
Кауз назвав відмову від друкованої версії закономірним кроком на шляху еволюції компанії. За його словами, продаж паперової версії енциклопедії приносить лише близько 1 відсотка прибутку. На електронну версію припадає близько 15 відсотків доходів, інші 85 "Британіка" заробляє на продажу мультимедійної освітньої продукції.
На думку експертів, конкурентом онлайн-версії "Британіки" стане "народна енциклопедія" "Вікіпедія", англомовна версія якої містить приблизно 38 тисяч статей і є безкоштовною для всіх користувачів інтернету.
Однак представники "Британіки" заявляють, що популярність "Вікіпедії" не позначиться на попиті на "Британіку", оскільки багато інтернет-користувачі як і раніше будуть довіряти достовірній, перевіреній й написаній професіоналами інформації.
"Користувачі хочуть одержувати точну інформацію й готові за це платити. Тому я впевнений, що багато людей вважатимуть за краще" Британіку ", - пояснив Кауз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Видали єдиний в світі друкований екземпляр Вікіпедії (ФОТО)
Річна вартість передплати на електронну версію "Британіки" становить близько 70 доларів.
Вперше "Британіка" була видана в Шотландії 1768 року, з початку 1900-х років - випускалася в США. Перша онлайн-версія "Британіки" з'явилася в 1994 році.
Опублікована в 1768 році Единбурзьким "Товариством джентльменів", ця тоді тритомна енциклопедія відображала рівень знань та ідеї своєї епохи. До складання першого тому було залучено 3000 осіб, включаючи французького філософа-просвітителя й літератора Вольтера.
Щоправда, крім серйозних статей в довідник були включено і просто корисні відомості. Наприклад, рецепт від облисіння з рекомендацією "мити голову настоєм кореню лопуха на білому вині". Авторитет "Британіки" швидко зростав, і в числі її авторів з'являлося все більше відомих імен.
Коментарі