Вівторок, 03 вересня 2013 11:14

Дивак Параджанов, ас-винищувач чи кінопроби Кіри Муратової - хто стане номінантом на "Оскар" від України
6

Вічне повернення
Вічне повернення
Хайтарма
Хайтарма
Параджанов

Три фільми цього року змагатимуться за номінатна від України на премію "Оскар" в номінації "Кращий фільм іноземною мовою". До відбору їх прийняв Український Оскарівський комітет, створений при Асоціації продюсерів України. Це стрічки "Вічне повернення" Кіри Муратової, "Параджанов" Сержа Аведікяна та Олени Фетісової і "Хайтарма" Ахтема Сейтаблаєва.

"Вічне повернення" Кіри Муратової - це кінопроби. Одна й та ж сцена знімалася кілька разів за участю різних пар акторів: Ренати Литвинової і Сергія Маковецького, Олега Табакова та Алли Демидової, Наталії Бузько та Віталія Лінецького, а також з Георгієм Делієвим, Утою Кільтер та іншими.

Це історія чоловіка та жінки, які не зустрічалися багато років. Одного разу Він приїжджає в Її місто, щоб запитати поради, бо любить двох жінок і не знає, що з цим робити.

"Параджанов" розповідає про життя видатного режисера, коли йому вже виповнилося 40 років. На екрані його втілив французький режисер Серж Аведікян, він же виступив і співавтором фільму разом з Оленою Фетисовою. В Україні фільм уперше показали на цьогорічному Одеському кінофестивалі - тут він отримав головний приз як кращий український фільм. Проте кінокритики досить холодно відгукувалися про стрічку - мовляв, вона не говорить нічого про істинний масштаб особистості Сергія Параджанова, а ті, хто хоч трохи знайомий із творчістю Параджанова, – і так знають половину сюжетів, обіграних у фільмі.

"Хайтарма" - перша художня стрічка про депортацію кримських татар 1944-го. Зняв фільм і виконав головну роль Ахтем Сеїтаблаєв. Реальні події, на яких основано стрічку, показали через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана. Він був героєм Радянського Союзу. Воював в особливому полку асів-винищувачів. Льотчик повертається у свій будинок під час війни, а держава на його очах виселяє родину. Звинувачує весь його народ у співпраці з нацистами. Через цю історію показали трагедію всіх кримських татар.

Назва "Хайтарма" означає старий кримськотатарський танець. У ньому чоловік і жінка обертаються навколо себе. Він приносить силу й символізує єднання з небом та землею. Перекладається "хайтарма" як повернення до початку. Сценою танцю і починається фільм.

12 вересня Український Оскарівський комітет оголосить хто стане номінантом від України на премію "Оскар". 86-а церемонія вручення премії "Оскар-2013" відбудеться 2 березня 2014 року в Dolby Theatre в Лос - Анджелесі.

Зараз ви читаєте новину «Дивак Параджанов, ас-винищувач чи кінопроби Кіри Муратової - хто стане номінантом на "Оскар" від України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 101
Голосування Який найцікавіший музичний альбом українських виконавців початку 2021 року?
  • Святослав Вакарчук - "Оранжерея"
  • Джамала - "Ми"
  • Kalush - Hotin
  • Dakh Daughters - Make Up
  • Курган - "Квантовий Суржик"
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути